Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32262 miejsce

VII "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim już niebawem!

W dniach 13 – 14 lipca 2013 roku w amfiteatrze miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się VII Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" zorganizowany przez tutejsze Miejskie Centrum Kultury.

Festiwal im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień odbywać się będzie w amfiteatrze miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTo właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim Mira Kubasińska (1944 – 2005), niezapomniana solistka zespołu Breakout rozpoczynała swoją karierę artystyczną. Idea organizowania w tym mieście festiwalu rockowo – bluesowego została zrealizowana dwa lata po śmierci wykonawczyni takich niezapomnianych hitów, jak "Wyspa", "Poszłabym za Tobą" czy "Gdybyś kochał, hej". Wykonanie jednego z utworów Kubasińskiej zakłada regulamin części konkursowej festiwalu (choć od dwóch lat nie jest ono obowiązkowe).

Organizatorzy tegorocznej edycji "Wielkiego Ognia" dopuścili do konkursu młodych wykonawców 15 wykonawców wybranych spośród 49 zgłoszeń. W sobotę, 13.07., od godziny 13 do 18 występować będą: The Twins Peek (z Rygi), Polska B, Darline, Incluz, Pampeluna, Rocket, Enclose (z Meksyku), Omni Modo, SDL, Comin’ To Town, Little They Know, Ghetto, NoName, Sons of a Witch i Kind Off.
Ich występy oceni jury w składzie: Leszek Ślusarski (redaktor muzyczny Radia Kielce), Leszek Dziarek (perkusista) i Zbigniew Jakubek (kompozytor, pianista i aranżer). Laureaci otrzymają nagrody w wysokości 7 i 5 tysięcy, a najlepszy muzyk - 3 tysiące. Nagrodzeni wystąpią w koncercie galowym 14 lipca o godzinie 18.

Zespół The Toobes z Białorusi wygrał Wielki Ogień 2012. W tym roku wystąpi jako gwiazda festiwalu. / Fot. Krzysztof KrzakPoza przesłuchaniami konkursowymi podczas VII Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpią gwiazdy: białoruski zespół The Toobes (zwycięzca ubiegłorocznego "WO"). Jego występ rozpocznie się w sobotę o godz. 20. Po Białorusinach wystąpi Eric Gales Band z perkusistą, Krzysztofem Zawadzkim i basistą Seltonem Colem Juniorem w składzie (planowany początek koncertu: 21.30). Natomiast w niedzielę po laureatach konkursu, około 20.30 rozpocznie się koncert Michała Jelonka, wirtuoza klasycznych i rockowych skrzypiec. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.