Facebook Google+ Twitter

VIII Dzień Papieski w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-11 07:25

"Jan Paweł II - Wychowawca Młodych" - to hasło tegorocznego VIII Dnia Papieskiego. Dziś i jutro w całej Polsce będą odbywać się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, msze oraz zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży.

Jak podkreśla ksiądz Dariusz Kowalczyk z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", Dzień Papieski obchodzony jest w czterech wymiarach - artystycznym, intelektualnym, duchowym i charytatywnym. Dzisiejsze obchody otworzy Międzynarodowa Sesja Naukowa na Uniwersytecie Warszawskim. Swój udział zapowiedział przedstawiciel Watykanu kardynał Stanisław Ryłko, który będzie mówił o Janie Pawle II jako wychowawcy młodzieży.

Po południu na Zamku Królewskim odbędzie się gala Nagród Totus 2008, zwanych "katolickimi Noblami". Wyróżnione zostaną te osoby i instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślenia wartości człowieka.

Niedzielne obchody rozpoczną się Mszą Świętą w Bazylice świętego Krzyża w Warszawie, którą odprawi nuncjusz apostolski, arcybiskup Józef Kowalczyk. O 18 zostanie odprawiona Eucharystia w Kościele Akademickim Świętej Anny z udziałem Metropolity Warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza. Obchody VIII Dnia Papieskiego zamknie koncert galowy "Zostań z nami", który odbędzie się o 20.15 przed kościołem świętej Anny. Wezmą w nim udział znani polscy artyści, między innymi Piotr Rubik, Janusz Radek i Justyna Steczkowska. Przed rozpoczęciem koncertu wierni będą się modlili w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.

W ramach obchodów VIII Dnia Papieskiego, wolontariusze już od wczoraj zbierają pieniądze na stypendia dla utalentowanej młodzieży z najuboższych domów. Osoby które zechcą wesprzeć Fundację, otrzymają krówki. Fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" obejmuje obecnie 2000 młodych, uzdolnionych ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.