Facebook Google+ Twitter

VIII ECCO Walkathon. Największy charytatywny spacer w Warszawie

W sobotę w Warszawie odbędzie się VIII ECCO Walkathon. Z Agrykoli wyruszy marsz, którego uczestnicy wesprą potrzebujące dzieci oraz… hipopotamy ze stołecznego ogrodu zoologicznego.

VII ECCO Walkathon. / Fot. Filip ChochółOrganizatorzy zapraszają do udziału w akcji nie tylko zaprawionych piechurów, ale również całe rodziny z dziećmi. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet startowy. Będzie można wybrać 6- lub 10-kilometrową trasę - w zależności od chęci i możliwości kondycyjnych. Każde 1000 m przebyte przez spacerowiczów to 4 zł przekazane na konto wybranej organizacji. W zeszłym roku udało się zebrać 706 800 zł.

Przed startem można dokonać wyboru, którą (lub które) akcję charytatywną zamierzamy wspomóc. W tym roku o wsparcie proszą: Fundacja Radia Zet, Fundacja TVN „Nie jesteś sam” oraz Warszawski Ogród Zoologiczny. Radio chce przeznaczyć zdobyte pieniądze na zakup aparatury ratującej życie dzieci w Klinice Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. TVN skupi się na pomocy dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym. ZOO planuje zbudować pastwisko dla hipopotamów, które spodziewają się potomstwa.

Od lat projekt wspierają polskie gwiazdy. W ramach VIII edycji Walkathonu mają wystąpić: Future Folk, Kayah i Tatiana Okupnik.

VIII ECCO Walkathon 2012: sobota, 15 września, Agrykola w Warszawie. Rejestracja uczestników: od 9:00, start na trasę 10 km: 11:00, start na trasę 6 km: 12.00.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.