Facebook Google+ Twitter

VIII edycja Kolacji Charytatywnej w Łodzi

4 czerwca 2016r. w Hotelu Andel’s w Łodzi odbędzie się ósma edycja Kolacji Charytatywnej z cyklu „Przyjaciele Gotują”, organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. W tym roku gośćmi będą m.in. Ewa Wachowicz i Katarzyna Skrzynecka.

Plakat wydarzenia / Fot. mat. promocyjneCykl Kolacji Charytatywnych „Przyjaciele Gotują” polega na organizacji wieczoru kulinarnego z daniami przygotowanymi przez znanego i lubianego mistrza kuchni. Dochód z biletów, a także prowadzonej w trakcie imprezy licytacji, jest przeznaczany na pomoc i ratowanie życia ludzkiego. Dla Przyjaciół Świata gotowali między innymi: Michel Moran, Kurt Scheller, Robert Makłowicz, Pascal Brodnicki, Andrzej Polan, Robert Sowa czy Karol Okrasa.

W tym roku, po raz pierwszy w historii kulinarnego cyklu, goście Kolacji będą mieli okazję spróbować dań przyrządzonych przez kobietę – Ewę Wachowicz, jurorkę popularnego programu Top Chef, producentkę i autorkę programów kulinarnych emitowanych m.in. w telewizji Polsat, Polsat Cafe i Polsat Food Network. Kolacja utrzymana w kobiecym stylu to zapowiedź flirtu ze smakiem. W autorskim menu najpiękniejszej w Polsce specjalistki od pysznych potraw znajdzie się między innymi perliczka marynowana w cydrze z pure kalafiorowym, konfitowanym rabarbarem, sosem tymiankowym i młodymi warzywami, serwowana jako danie główne. Z kolei smakosze deserów będą wodzeni na pokuszenie kruszoną bezą z truskawkami, sosem lawendowym i ciasteczkiem owsianym.

Ewa Wachowicz nie tylko przyrządzi oryginalne dania, ale także przekaże przedmioty na licytację: kubeczek i talerzyk opatrzony rysunkiem, dedykacją dla zwycięzcy oraz złotym autografem celebrytki. Dla tych, którym nie uda się wylicytować unikatowego zestawu, przygotowano kubki oraz talerzyki z projektem i podpisem Ewy Wachowicz, do kupienia na stoisku z gadżetami Fundacji. Podczas kolacji będzie można wylicytować także m.in. strój Caroline Woźniacki z Roland Garros projektu Stelli McCartney oraz koszulkę sportową z autografami czołowych polskich tenisistów: Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.

Autorka tegorocznej Kolacji otrzyma statuetkę Amicus – specjalną nagrodę Przyjaciół Świata wręczaną osobom, które dzięki wrażliwości i gotowości niesienia pomocy w szczególny sposób przysłużyły się Stowarzyszeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.