Facebook Google+ Twitter

VIII Europejskie Spotkania Chóralne w Warszawie i Płocku

8 grudnia w płockiej katedrze, a dzień później w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędą się koncerty w ramach VIII Europejskiej Gali Kolęd. Jest to wyjątkowe wydarzenie, w którym wezmą udział najlepsze chóry zarówno z Polski, jak i Europy.

Chór Pueri Cantores Plocenses podczas koncertu kolęd. / Fot. www.pcpplock.plKto z nas potrafiłby wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez śniegu, pięknej choinki, dzielenia się opłatkiem czy obdarowywania się nawzajem prezentami. Są to niewątpliwie symbole świąt Bożego Narodzenia. Kolejnym takim symbolem są chętnie śpiewane przez nas w tym okresie kolędy.

8 grudnia mieszkańcy Płocka będą mieli okazję posłuchać kolędowania na najwyższym poziomie. W Bazylice Katedralnej odbędzie się długo wyczekiwany koncert kolęd w ramach VIII Europejskich Spotkań Chóralnych. Wystąpi chłopięco-męski chór Pueri Cantores Plocenses wraz z chórem dziewczęcym Puellae Cantantes Plocenses, pod dyrekcją Anny i Wiktora Bramskich.

Pueri Cantores Plocenses to jeden z lepszych chórów katedralnych w Polsce. Daje rocznie wiele koncertów w kraju i za granicą. Zdobył już prestiżowe nagrody m.in. Złoty i Srebrny Kamerton na Ogólnopolskich Konkursach Chórów a capella w Bydgoszczy. W płockiej katedrze nie zabraknie gości zza granicy - wystąpi chór chłopięcy - Revutsky z Kijowa.

9 grudnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się wielki finał VIII Europejskich Spotkań Chóralnych z udziałem tak wyśmienitych i znanych chórów jak: Chór Alla Polacca, wcześniej wymienione Chór chłopięcy „Revutsky” (Ukraina), Chór mieszany „Pueri Cantores Plocenses”, Chór dziecięcy „Drużna Pesen” (Bułgaria), Chór dziecięcy „Odborarik” (Słowacja), Chór dziewczęcy „Danubian Waves” (Bułgaria), Chór mieszany „Collegium Iuvenum” (Czechy), Chór żeński Szkoły Muzycznej im. P. Czajkowskiego (Ukraina).

Zarówno w Warszawie, jak i w Płocku, przewidywana jest wysoka frekwencja. Bilety do Teatru Wielkiego na to wydarzenie były wykupione lub zarezerwowane przynajmniej na miesiąc przed. W Płocku wstęp jest wolny, a widzów na pewno nie zabraknie.

To wydarzenie to niewątpliwie jeden z bardziej prestiżowych koncertów kolęd w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.11.2007 13:30

Bardzo dobry tekst, dobrze opisane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.