Facebook Google+ Twitter

VIII Grand Prix Jasnej Góry

Anatolij Pachtusov z ukraińskiej grupy ISD Sport Donieck wygrał Grand Prix Jasnej Góry. - Miałem święto w Częstochowie. Dziękuję tym, którzy mnie oklaskiwali - cieszył się po zejściu z podium.

W niedzielę 17 maja 2009 r. przy pięknej pogodzie odbył się ósmy z kolei Grand Prix Jasnej Góry. O godzinie 16.00 odbyło się uroczyste otwarcie, 10 minut później Elita ruszyła w trasę o długości 35 km.

Pierwszy na mecie zjawił się Anatolij Pachtusov z ukraińskiej grupy ISD Sport Donieck. Tuż za nim przyjechał Robert Radosz z grupy DHL-Author ,a trzeci dotarł Krzysztof Jeżowski z grupy CCC Polsat Polkowice.
Zawodnicy mieli do przejechania 92 km na trasie okrężnej o długości 2,3 km. Trasa, z uwagi na ukształtowanie terenu, przysporzyła wiele trudności zawodnikom startującym w Grand Prix.

Wyścig odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Bogusława Śmigielskiego. Zwycięzca wyścigu Anatolij Pakhtusov otrzymał puchar prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony, a zwycięzca kryterium (w klasyfikacji punktowej) - Adrian Honkisz z CCC Polsat, otrzymał puchar przeora Jasnej Góry o. Romana Majewskiego.

Uhonorowano także zwycięzców zmagań kolarskich w kategorii kobiet oraz w kategorii orlik. Nagrody wręczali: prezydent Tadeusz Wrona oraz podprzeor klasztoru o. Mieczysław Polak.

Wyścig zaliczany jest do klasy PRO TOUR. Organizatorzy zgłosili go do Światowej Unii Kolarskiej UCI, przez co zyskał rangę międzynarodową. Wystartowali uczestnicy takich wyścigów jak TOUR de FRANCE, GIRO de ITALIA, TOUR de POLONGE.


Galeria VIII GPJG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.