Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29679 miejsce

VIII Mały Memoriał Bronisława Czecha w Vancouver

W Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada), odbył się po raz ósmy Mały Memoriał Bronisława Czecha – Rodzinne Zawody Narciarskie i Snowbordowe, organizowane tradycyjnie przez Grupę EPIZOD.

VIII Mały Memoriał Bronisława Czecha / Fot. Michał RadoszewskiWspółorganizatorem tej cennej inicjatywy, pozwalającej rozwijać wśród Polonii zamiłowanie do sportów zimowych, a jednocześnie pielęgnować pamięć wielkiego polskiego sportowca, był bratanek Bronisława Czecha, Janusz Czech. Niestety 17 stycznia zmarł on w Toronto. Dlatego tegoroczny slalom „Weteranów Kasprowego Wierchu” nosił imię: „Slalom Janusza Czecha”.

W tym roku, Teresa i Zbyszek Szymborski wraz z licznym gronem ochotników, zdołali zachęcić do udziału w tych zawodach ponad 100 zawodniczek i zawodników. Wybierając się z Vancouver na szczyt Mt. Seymour, miejsca współzawodnictwa, można było oczekiwać wspaniałej słonecznej pogody (co ukazują załączone zdjęcia), jednak góry, po raz kolejny udowodniły, że to one dyktują aurę.

Opady śniegu przeplatały się więc ze słońcem, to jednak w najmniejszym stopniu nie popsuło nastroju dobrej zabawy i wyśmienitego, rodzinnego wypoczynku. Barbeque, czyli kiełbaski z grilla oraz tradycyjne wspaniałe pączki (dostarczone przez Krzysztofa Czaplę, Konsula Generalnego RP w Vancouver) stanowiły wyśmienity dodatek do szczodrze rozdawanych medali i nagród.

Na stronie Grupy EPIZOD.znajdą Państwo szczegółowe wyniki tej edycji zawodów oraz więcej informacji o samej imprezie i jej sponsorach.

Zapraszam na bogatą fotorelację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.