Facebook Google+ Twitter

VIII Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs zagości w Siedlcach

W dniach 16-20 maja w Siedlcach po raz pierwszy gościł będzie VIII Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs: Prawa Człowieka w Filmie. Wstęp na wszystkie projekcje filmowe jest bezpłatny!

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS każdego roku staje się bardziej popularny i zwiększa swój zasięg. W 2010 r. odwiedzi łącznie ponad 30 polskich miast. Wyświetlane filmy wybierane są przez współorganizatorów imprezy w poszczególnych miastach z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS, który miał miejsce w grudniu bieżącego roku. Przegląd filmów o prawach człowieka w Siedlcach organizuje Stowarzyszenie Tutajteraz we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Społecznym Instytutem Filmowym oraz NoveKino Siedlce. Patroni medialni to Kultura Siedlecka oraz SPIN.

Z festiwalem idą w parze imprezy towarzyszące, również urządzane przez współorganizatorów opisywanego wydarzenia. W Siedlcach są to dyskusje panelowe, które odbywać się będą po projekcji filmów. W jednej z nich (17 maja) udział wezmą między innymi dr Rafał Pęksa (Akademia Podlaska), dr Mirosław Minkina (Akademia Podlaska) oraz gość specjalny – Olga Salomatova (Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Spotkanie to jest współorganizowane z Klubem Krytyki Politycznej w Siedlcach.

Prezentowane podczas festiwalu filmy dokumentalne zdecydowanie są warte obejrzenia. Wyświetlać je będzie siedleckie NoveKino, mieszczące się przy ulicy Wiszniewskiego 4 oraz biuro Stowarzyszenia Tutajteraz na ulicy Pułaskiego 11. Warto wybrać się przynajmniej na niektóre projekcje, tym bardziej że wstęp na wszystkich 10 filmów jest bezpłatny.

PLAN FESTIWALU

16 maja (niedziela) o godz. 19. – biuro Stowarzyszenia Tutajteraz

Blok 25
(90 minut) Argentyna, Hiszpania 2008,
Reżyseria: Alejo Hoijman

Młodociany przestępca Simón trafia do słynnego na całą Amerykę Łacińską Oddziału 25. Tylko na pierwszy rzut oka jest to zwykły zakład karny. Inaczej niż to na ogół bywa w południowoamerykańskich więzieniach, osadzeni mają tam do dyspozycji czyste, duże i niemal nieustannie otwarte cele. Strażników właściwie nie widać, podobnie jak przemocy wśród więźniów. Ale każdy, kto chce tam pozostać, musi… przejść duchową przemianę. Sceptycznemu Simónowi, który nie chce aktywnie uczestniczyć w zbiorowych obrzędach, grozi przeniesienie do zwykłego więzienia. Czy pozostanie nonkonformistą, czy podda się indoktrynacji? A może przejdzie rzeczywistą przemianę duchową?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.