Facebook Google+ Twitter

VIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-03 10:29

W Lądzie nad Wartą, podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, który odbywa się 2 i 3 czerwca, na gości oczekują królewscy poddani: kupcy, rzemieślnicy, wojowie, rycerze, mnisi, kapłani oraz muzykanci i kuglarze.

Pałac i park w Lądzie nad Warta / Fot. Marcin-m38/Wikipedia/CC 3.0/ Ląd nad Wartą, to miejsce ważne dla kultury polskiej i europejskiej, często odwiedzane przez królów i biskupów.

Przybywając na VIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą będzie się można dowiedzieć o problemach średniowiecznego państwa i Kościoła, sprawach, o które troszczyli się władcy i jakimi ideami się kierowali, jak żyli, podróżowali i mieszkali. Ciekawe wykłady, interesujące wystawy, wspaniała architektura cysterskiego klasztoru oraz dzieła sztuki to jedynie kilka z wielu atrakcji jakie czekają na dorosłych i dzieci.

Wszyscy, którzy przybędą na festiwal zostaną przyjęci po królewsku.

Program VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą na 3 czerwca 2012 roku przedstawia się następująco:

GRÓD I PODGRODZIE
godz. 9.30-17.00 "W grodzie i na podgrodziu": warsztaty rzemieślników, kramy kupieckie, prace rolnicze i sceny z życia dawnych Słowian
godz. 10.00-14.00 Konkursy i zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu przyrody – punkt informacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu  / Fot. plakat
godz.10.00 "W świecie zwierzą" - zajęcia przed tablicą edukacyjną (Ośrodek Edukacji Przyrodniczej)
godz. 10.000 "Historia i przyroda" wycieczka rowerowa po pradolinie Warty (grodzisko na "Rydlowej Górze" - "Lądkowski Borek" -Lądek)
zbiórka przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej
godz. 10.30-13.00 "Turniej rycerski na cześć króla" zabawy edukacyjne dla dzieci (Stowarzyszenie "Przeszłość dla Przyszłości" z Poznania)
godz. 10.30-12.00 "Władza w średniowieczu - idee i konflikty" - wykłady popularno-naukowe:
Władza we wczesnym średniowieczu - prof. Przemysław Urbańczyk (Warszawa)
Konflikt króla Bolesława Śmiałego z biskupem krakowskim Stanisławem - prof. Przemysław Wiszewski (Wrocław) (sala konferencyjna w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poznaniak
  • Poznaniak
  • 03.06.2012 12:20

Czas na odrobinę relaksu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.