Facebook Google+ Twitter

VIII Polsko-Niemieckie Dni Mediów 21-22 maja 2015 r. w Szczecinie

Polsko-Niemieckie Dni Mediów organizowane są od 2008 r. Ich celem jest stworzenie możliwości spotkań i wymiany poglądów w dialogu polsko- niemieckim w środowisku mediów.

Wały Chrobrego / Fot. Grzegorz SadowskiDni Mediów organizują wspólnie Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacja im. Roberta Boscha. Gospodarzem Dni Mediów jest, co roku inny region przygraniczny w Polsce lub w Niemczech. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku w Poczdamie, druga rok później w Szczecinie, trzecia w Dreźnie, czwarta w 2011 roku w Zielonej Górze, piąta w 2012 roku w Schwerinie, szósta we Wrocławiu, siódma w Poczdamie.

W ramach Dni Mediów odbywają się debaty (tzw. Forum Mediów), z udziałem ekspertów, dziennikarzy i polityków. Podczas tych dyskusji zaproszeni goście poruszają bieżące tematy polityczne i omawiają zasadnicze aspekty pracy dziennikarskiej. Uczestnicy debat zastanawiają się przy tym nad szczególną i odpowiedzialną rolą mediów w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich. Uczestniczy w nich około 250 osób.

Uroczystym akcentem Dni Mediów, jest gala wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego przyznawanej w kategoriach: prasa, radio i telewizja za najlepsze prace dziennikarskie za poprzedni rok. Nagradzane są prace, które w sposób oryginalny, rzeczowy i rzetelny informują o polityce, gospodarce, nauce, kulturze, historii i społeczeństwie kraju sąsiada i tym samym przyczyniają się do stworzenia obiektywnego obrazu Polski w Niemczech lub Niemiec w Polsce.

Wysokość nagrody w każdej kategorii wynosi 5 000 euro. Przyznawaną od 1997 roku nagrodę fundują trzy kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia oraz trzy województwa: dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie. W 2008 roku do grona fundatorów dołączyły Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacja im. Roberta Boscha.

10 stycznia 2015 r zamknięto przyjmowanie prac do konkursu o XVIII Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2015 r. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest w trzech kategoriach: Prasa, Radio i Telewizja. Kontynuowana będzie zapoczątkowana w roku 2013/2014 tradycja Nagrody „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Laureatów XVIII edycji Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego poznamy podczas VIII Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które odbędą się w dniach 21-22 maja 2015 roku w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie ma już konkursu na Dziennikarza obywatelskiego roku, został jeszcze konkurs na Blog roku 2013, zgłoszenia do 03.02.20014, a przecież link to serwis blogerski. Na następny rok, nie powinniśmy też przegapić Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, przyznawanej za najlepsze prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada i które zostały opublikowane, ukazały się drukiem w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swój marsz ku świetlanej przyszłości od likwidacji komunistycznego moloch Książka-Prasa-Ruch rozpoczęło nasze umiłowane Słońce Peru , Król Europy. Zaskarbił sobie tym przychylność naszej Anieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na codzień czytam Kurier Szczeciński, jedyny w Polsce dziennik z całkowicie polskim kapitałem, a jej udziałowcami są byli i obecni pracownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha! Ale ktoś tym Niemcom te media sprzedał... Jakoś nie przypominam sobie żeby je szablą wzięli....

Komentarz został ukrytyrozwiń

100%-owe media niemieckie będą rozmawiać z polskimi mediami składającymi się z 90% kapitału niemieckiego.
Wyjadać z dziubeczka miłe słóweczka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.