Facebook Google+ Twitter

Viktor Orban krytycznie o Unii Europejskiej: Tracą cenne dni

Premier Węgier Viktor Orban podczas przemówienia na zgromadzeniu studentów w Baile Tusnad w Rumunii skrytykował działania Unii Europejskiej w czasie kryzysu. Odniósł się również do sposobu funkcjonowania węgierskiej demokracji.

 / Fot. Off2riorob/CC BY 2.0"Obecny kryzys jest faktycznie kryzysem Brukseli. Bruksela jest główną przeszkodą w poszukiwaniu dobrych rozwiązań dla uporania się z problemami gospodarczymi" - mówi cytowany przez portal money.pl premier Węgier. "Bruksela traci cenne dni i tygodnie ustalając wymiary klatek dla kur, zalecając zabawki w chlewach, uznając za ważną kwestię dobrostan gęsi, podczas gdy setki tysięcy ludzi tracą pracę" - dodaje. Przypomnijmy, że Viktor Orban znany jest ze swojego wrogiego nastawienia do instytucji Unii Europejskiej.

Kryzys gospodarczy i rzekoma nieudolność europejskich liderów to niejedyna kwestia, którą Orban wprawił w oburzenie część opinii społecznej. Na konferencji Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników odniósł się do tematu demokracji i wpływu obecnego kryzysu na ewolucję tego ustroju. "Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą, nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów" - powiedział premier Węgier i dodał, że centralna siła jest konieczna w krajach, gdzie podziały są bardzo widoczne.

Wyrażonymi przez siebie opiniami Orban wywołał istną lawinę komentarzy. Jego krytycy wytykali mu, że sugeruje odejście od demokracji na rzecz autorytarnych rządów. Już teraz Viktor Orban krytykowany jest m.in. za ograniczanie niezależności banku centralnego i niechęć do Unii Europejskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Orban
  • Orban
  • 01.08.2012 10:24

czyz to nie kumpel Kaczynskiego i PiS-u???

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 01.08.2012 10:02

UE zarządzają idioci ,rządzą bo robią długi (nadal jak robili tak robią) ,a nasz finans-rostoś cieszy się ,że już napożyczał na rok z góry - to jest główne osiągnięcie idiotów z PO .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 01.08.2012 09:06

Wieszcz przemówił ! :) haha
Jarek do boju! ''Rozpad'' Unii to będzie wina Tuska! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 01.08.2012 08:24

UE obecnie to Eurokołchoz, system socjalistyczny który krępuje wszelkie mądre inicjatywy poszczególnych jej członków - Viktor Orban ma racje.Węgry poważnie zastanawiają się nad wyjściem z Unii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.