Villarreal wygrał z Athletic Bilbao

Podczas ostatniego spotkania hiszpańskiej Primera División, CF Villarreal pokonał na El Madrigal Athletic Bilbao 2:1. Mecz na pewno przejdzie do historii za sprawą niecodziennych wydarzeń na boisku i poza nim.

Logo Premiera Division/La Liga / Fot. Wikimedia CommonsNiezwykle emocjonująco zapowiadało się to spotkanie dwóch drużyn pretendujących do wywalczenia sobie europejskiego awansu. Kibice "Żółtej łodzi podwodnej", jak i Athletic Bilbao nie spodziewali się na pewno jednak takiego widowiska.

Już w 5. minucie po idealnym podaniu Davida Fustera szansę wykorzystał obrońca gospodarzy Joan Capdevila. Goście, którzy to w pierwszej połowie dotrzymywali kroku przeciwnikom, nie oddali łatwo tego meczu. W 24. minucie do bramki Diego Rodrígueza trafił Igor Gabilondo doprowadzając do remisu. W momencie kiedy sytuacja pierwszej połowy wydawała się jasna, nieoczekiwanie po błędach przeciwników szansę wykorzystał Nilmar Honorato, strzelając w 44. minucie gola dającego prowadzenie gospodarzom.

Druga połowa spotkania należała do Villarreal. Zdarzały się pojedyncze akcje przeciwników, jednak to zasługa głównie błędów drugiej strony. Athletic Bilbao strzelał bardzo niecelnie, wyprowadzając piłkę daleko ponad bramką rywala. Szansa na wyrównanie meczu mieli oni w 89. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Z możliwości jednak nie skorzystał Andoni Iraola, który został skutecznie zatrzymany przez Diego Lopeza.

W początkowo doliczonym czasie gry 3 minut było naprawdę gorąco. Po awanturze na trybuny został odesłany trener Althetic Bilbao Joaquin Caparros. Poza tym arbiter pokazał także trzy czerwone kartki dla: Javi Martinez i Pablo Orbaiz (Athletic) oraz Diego Godin (Villarreal). Mimo wydłużenia doliczonego czasu do 7 minut stan bramkowy się nie zmienił.