Facebook Google+ Twitter

Vintage i anarchia - Selectora dzień pierwszy

Emocjonujący był początek festiwalu odkryć, zachwytów i rozczarowań.Postanowiłam zamiast standardowej relacji napisać kilka zdań logicznych, które obrazowałyby moje odczucia z piątkowego dnia Selectora.

Hellow Dog > Friendly Fires

 / Fot. SelectorMożna by się spierać nad zasadnością tego twierdzenia, ale poznański skład zagrał tuż przed pierwszym gwiazdorskim koncertem festiwalu, byli więc dla siebie najbliższym punktem odniesienia. Po obu koncertach nie było wątpliwości, że Hellow Dog zakasowali Anglików. Kilka argumentów: bardzo dobra jakość dźwięku, której Friendly Fires zabrakło, charyzmatyczna - przez duże ce-ha - wokalistka, która ma niespożyte pokłady siły, świetny głos i jest wymarzoną "frontmanką".

Hellow Dog mają vintagowe melodie, momentami zaskakująco gęste partie gitar i dobre rytmy. Dla odmiany, wokalista Friendly Fires po pierwszych trzech utworach przestał wić się na scenie i momentami ewidentnie potrzebował przerwy, kakofonia dźwięków kazała domyślać się charakterystycznych motywów (absurdalnie nie trafiał w tempo dźwięk zacinającej się płyty z "Paris") i poza kilkoma momentami byli po prostu słabi. Nawet dobre "Lovesick", świetnie wykonane "On board" nie uratowały całości. Fanom Friendly Fires dla bezpieczeństwa proponuję pozostać przy płytach.

Calvin Harris ≠ Thievery Corporation

Te dwa występy coś jednak łączy: bolączki nagłośnieniowe żadnego z tych koncertów nie zepsuły. Thievery Corporation to zaiste korporacja perfekcyjnych brzmień - scena pełna muzyków, grających na egzotycznych sitarach, przedziwnych instrumentach perkusyjnych, z DJ-em, basistą pląsającym po całej scenie i plejadą prześlicznych wokalistek i utalentowanych wokalistów. To nie był tylko koncert, to była upalna podróż po wschodnich krajach, emocjonujące spotkanie ze zmysłowym śpiewem i uczta dla oka (wizualizacje). Panie śpiewające z podłogi, zmysłowe tańce wśród tłumu, rytmy reggae - nie sposób było się nudzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.