Facebook Google+ Twitter

VIP Art Kerajagi w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-31 16:08

Polski Artysta Kerajaga wystawia w New Jersey, USA i zaprasza na VIP Art do swojego studia autorskiego w Warszawie w każdą sobotę o 16.00.

Warszawa, 31. Sierpnia 2010:
The Shore Institute of the Contemporary Arts, New Jersey, USA wybrał finalistów 7th International Show. Spośród 433 dzieł artystów z USA, Kanady, Tajwanu, Izraela, Niemiec, Polski i Norwegii konkurencyjną selekcję prac podjęła Kurator Mary Birmingham, Dyrektor Hunterdon Contemporary Art Museum, Clinton, New Jersey, USA. Dzieło polskiego artysty Kerajaga, o nazwie TV (III) jest wyłączną pracą spoza Ameryki Północnej, która została wybrana finalistą i będzie wystawiana pośród najlepszych 51 prac w Shore Institute of the Contemporary Arts, New Jersey, USA od 12. września do 13. listopada 2010.

Twórczość artystyczna Kerajagi odzwierciedla mutację cywilizacji XXI wieku. Autor o swojej działalności: Nasza sztuka czyni niewidoczne widocznym. Chodzi o pokój, dobroć, odwagę i refleksję, które przywracają nas do wartości pozostających w centrum naszej cywilizacji. Kerajaga jest synonimem dwóch artystów: Jarosława Betlej i Agnieszki Stefaniuk, których zdrobnienie imion, Jarek i Aga, czytane od tyłu tworzą ich pseudonim artystyczny.

Dzieła Kerajaga można oglądać podczas prezentacji VIP Art prowadzonych przez Artystę, na które zaprasza on w każdą sobotę o godzinie 16.00 do swojego studia autorskiego w Warszawie przy ul. Dickensa 27 lok. 93.

Wyróżnione dzieło TV (III) jest trzecią częścią tryptyku stanowiącego zapis roli telewizji jako wzorca współczesności. Ściągające uwagę barwy są dokumentacją przyciągania przez media ludzkich pragnień, a przedstawione naśladownictwo brakiem indywidualnego przemyślenia bohaterów. Biel tła w odbiornikach TV sugeruje niewinność nadawców. Spektakularne przedstawienie rzeczywistości w tryptyku jest odważną krytyką powstawania strachu, stylu i zachowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.