Facebook Google+ Twitter

Viper Pilot F-16, Dan Hampton

Biorąc do reki tą książkę należy bezwzględnie usiąść w wygodnym fotelu, gdyż czytając poczujemy się jak pilot za sterami jednego z F-16 formacji Dzikich Łasic.

 / Fot. Wydawnictwo PascalDan Hampton zabiera nas w świat pilotów myśliwskich, spędzamy razem z nim czas na szkoleniach, zdobywamy kolejne umiejętności prowadzenia walki żeby na koniec zdobyć „Łatę” czyli zaszczytną plakietkę pilota Szkoły Bojowej Lotnictwa Myśliwskiego.
Książka jest zapisem wspomnień jednego z najlepszych i najskuteczniejszych pilotów elitarnej eskadry lotniczej Dzikich Łasic. Łasice to pierwsze samoloty wlatujące w strefę działań wojennych, latają daleko za linię wroga. Ich zadanie jest najniebezpieczniejsze. To one starają się ściągnąć na siebie ogień stanowisk obrony przeciwlotniczej, to one tropią pociski ziemia-powietrze żeby zniszczyć ich wyrzutnie. Ma to na celu oczyszczenie nieba dla formacji, które nadlecą po nich.  / Fot. Dan HamptonDan Hampton opisuje w książce swoje misje bojowe jakie wykonał w czasie wojny w Iraku. Poznajemy taktykę walki Dzikich Łasic. Niektóre opisy czyta się o wiele dłużej niż trwały w rzeczywistości, pamiętajmy że F-16 to samolot latający z prędkościami powyżej bariery dźwięku i potrafiący się wznosić z prędkością ponad 250 metrów na sekundę. Autor wykonał 151 misji bojowych, ma potwierdzone zniszczenie 21 rakietowych stanowisk obrony powietrznej, odznaczony został 4 Zaszczytnymi Krzyżami Lotniczymi z Odznaką Waleczności oraz 1 Purpurowym Sercem.
Książkę polecam każdemu kto chciałby zasmakować dreszczyku emocji jaki towarzyszy pilotowi myśliwca w czasie akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.