Facebook Google+ Twitter

VIP-y nie polecą Embraerem za Atlantyk

Dwa Emrbraery 175 wypożyczone od LOT-u już niedługo będą przewozić najważniejsze osoby w państwie. Najpoważniejszą wadą tych maszyn jest to, że nie można nimi wykonywać lotów transatlantyckich.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Embraer_ERJ_175.jpg&filetimestamp=20071208230351 Zanim najważniejsze osoby w państwie będą z nich korzystać, samoloty muszą przejść szereg zmian. Musi zostać przebudowane ich wnętrze. Ma zostać założona dodatkowa powłoka dźwiękoszczelna i zamontowana łączność satelitarna. Maszyny zostaną przemalowane na biało czerwone barwy. To tylko podstawowe zmiany. W najdroższym wariancie modyfikacje mogą kosztować tyle, co połowa wartości Embraerów.

Podstawową wadą tego modelu jest to, że nie pozwala on na odbycie lotów transatlantyckich. Eksperci klasyfikują je pomiędzy Jakami 40 - będącymi w dyspozycji Polski, a Tu 154.
Nowe samoloty pozwolą jednak na swobodny lot z Warszawy do europejskich stolic. Zostaną wyczarterowane na dwa lata, a za ich sterami zasiądą piloci z LOT u. Umowa ma zostać podpisana za klika dni.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.