Facebook Google+ Twitter

VISA po raz kolejny z kłopotami

Sprawdź wyciąg z rachunku, bo może się okazać, że za coś zapłaciłeś dwa razy. To już druga awaria VISY w ostatnim czasie. Na szczęście dużo mniejsza, a banki wiedzą już jak radzić sobie z tego typu problemem.

www.wprost.pl informuje kolejnym incydencie w VISIE, spowodowanym niepoprawnym księgowaniem rozliczeń m. in. przy wypłatach z bankomatów. Choć, jak informuje www.bankier.pl, wina leżała ewidentnie po stronie VISY, to firma umyła od tego ręce. Odpowiedzialność spadła na banki, bowiem to z nimi klienci podpisują umowy i to do nich najczęściej kierują pretensje i oskarżenia.

Jak donosi bankier.pl nie sam problem jest dla banków najważniejszy. Najbardziej istotny jest brak komunikacji między VISĄ, a bankowcami. Awaria wypłynęła w czwartek, banki dowiedziały się w piątek, a niektórzy dopiero w poniedziałek. W tak nowoczesnym świecie, gdzie istnieją różne sposoby komunikacji zarówno werbalnej, jaki i niewerbalnej, trudno uwierzyć w przypadkowość braku komunikacji między stronami.

Oświadczenie Visy brzmi: „Z powodu zaistniałej usterki, niektóre transakcje wypłaty gotówki z bankomatu dokonane w zeszły czwartek, zostały zaksięgowane podwójnie. Problem został niezwłocznie odnotowany i obecnie we współpracy z dotkniętymi nim bankami działamy na rzecz skorygowania wszelkich błędów w zapisie transakcji. Zaniepokojeni użytkownicy kart płatniczych proszeni są o skontaktowanie się ze swoimi bankami-wydawcami kart. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły się pojawić."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dokładnie tak, pozostaje mastercard.. monopol VISY w gruncie rzeczy prowadzi do tego, że nawet jak są kłopoty i problemy z jej użytkowaniem to "nic"..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.