Facebook Google+ Twitter

Vista Chino (ex muzycy KYUSS) we wtorek w Warszawie!

Wtorek w Warszawie będzie prawdziwym świętem stoner rocka! Długo wyczekiwany koncert ex muzyków KYUSS pod nowym szyldem Vista Chino zawita do Warszawskiej Proximy 12 listopada.

Towarzyszyć legendzie będą formacje: Monster Truck, Exlibris oraz Deriglasoff. Bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży!

W składzie Vista Chino zobaczymy założycieli legendarnego Kyuss – Branta Bjork i Johna Garcia oraz gitarzystę Bruno Fevery, na basie natomiast zagra Mike Dean z Corrosion pf Conformity. Na fanów stonerowych brzmień czeka ponad godzina z muzyką KYUSS oraz materiał z płyty Vista Chino „Peace”, która niedawno ukazała się na rynku.

12.11.2013

VISTA CHINO
Monster Truck
Elvis Deluxe
Deriglasoff

Proxima; Warszawa

Otwarcie bram 19:00
Początek koncertu 20:00


Bilety w cenie: 80zł przedsprzedaż / 100zł w dniu koncertu

Kyuss Lives! pod którego szyldem koncertowali ex – muzycy KYUSS, zdecydowali się zmienić nazwę na Vista Chino ze względu na wyrok sądu, o który zabiegali pozostali członkowie pierwotnego Kyuss po odejściu z zespołu – Josh Homme i Scott Reeder. Działania te miały na celu zablokowanie nagrywania i wydawania nowego materiału pod szyldem Kyuss Lives! John Garcia o Vista Chino: „Kyuss Lives to w tej chwili Vista Chino! Dobrze jest móc to w końcu napisać, a powiedzieć na głos – jeszcze lepiej. Czas zapomnieć o przeszłości, należy przeć do przodu i realizować nasz plan, czyli tworzyć muzykę i ruszyć w trasę!”. O sprawie wypowiada się także Brant Bjork: „Odetchnęliśmy z ulgą kiedy dobiegł końca konflikt związany z nazwą, możemy wreszcie zrobić kolejny krok naprzód, dlatego czujemy się świetnie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wreszcie skupić się na tym co istotne, czyli tworzeniu muzyki. Totalna zmiana nazwy była właściwą decyzją i najszybszą drogą do naszego powrotu na scenę”.
Kyuss to grupa uznana za pionierów stoner rocka, ale obracająca się także w klimatach metalu i desert rocka. Band działał w latach 1988 – 1995, nagrał 4 genialne albumy i zapraszany był na wspólne trasy koncertowe przez zespoły: Metallica, Faith No More czy Nirvana. Powszechnymi stały się także porównania Kyussa do ojców chcestnych stoner rocka – Black Sabbath. Zespół działałby zapewne do dzisiaj gdyby nie konflikt dwóch przyjaciół i jednocześnie założycieli grupy: Johna Gracia i gitarzysty Josha Homme, który obecnie jest liderem zespołu Queens Of The Stone Age. Vista Chino to więc najnowsza inkarnacja klasycznego składu Kyuss.

Vista Chino w sieci:
www.vistachinomusic.com/
www.facebook.com/VistaChinoMusic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.