Facebook Google+ Twitter

Viva Flamenco 2011: Wielka inauguracja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-06 22:30

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników folku i muzyki elektronicznej. W piątek, 22 lipca, na deskach Teatru Nowego, wystąpi Magda Navarette, jedna z najlepszych polskich tancerek i śpiewaczek muzyki latynoskiej.

- Muzyka, którą zagramy to fuzja różnych stylów, połączenie tradycji i nowoczesności – tłumaczy Navarette. - Połączyliśmy tradycyjne bolero z elektroniką, ognistym flamenco i muzyką orientalną. To co wyszło jest kwintesencją naszych muzycznych poszukiwań. Nazwaliśmy to po prostu electro bolero.

Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie Marcin Świderski – piano, syntezatory, Artur Bogusławski – piano, Michał Przybyła – bas, Łukasz Dmochewicz – perkusja. Co ciekawe, artystów, jako tancerka wspierać będzie dyrektor festiwalu Małgorzata Wilczyńska.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że artystka znalazła czas by wystąpić przed łódzką publicznością - mówi Małgorzata Wilczyńska, dyrektor festiwalu. - Muzyka, którą tworzy jest bardzo żywiołowa i pełna emocji. Będzie to na pewno nie zapomniany występ.

Magda Navarette – Trzy lata temu wydała pierwszą płytę "Chilli", ze swoim zespołem „Noche de Boleros” koncertowała w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Ma na swym koncie współpracę ze Stanisławem Sojką i muzykami folkowymi. "Iman” jest drugim albumem. Na płycie znajdują się duety ze Stanisławem Soyką, polsko-hiszpańska wersja piosenki "Uciekaj moje serce", Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej. Prowadzi Warsaw Vocal Studio, w którym szkoli wokalistów.

Koncert Inauguracyjny X Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej, „Viva Flamenco”
22 lipca (piątek), g. 20.00
Teatr Nowy - Duża Sala
ul. Więckowskiego 15,
www.nowy.pl
Michał Kaźmierczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.