Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18581 miejsce

Vivat Pan Prezydent Andrzej Duda! Życzenia imieninowe.

Dzisiaj są imieniny Pana Prezydenta. Z tej okazji składam Panu Prezydentowi najserdeczniejsze życzenia oraz gratuluję niezwykłego zaufania, jakim obdarza Pana Prezydenta społeczeństwo (sondaż IBRiS z 19-20 listopada 2015):

Obraz / Fot. Nikolai Nevrev 1830-1904
• Prezydent Duda 23,3 %
• Ryszard Petru 20,0 %
• Beata Szydło 18,3 %
• Paweł Kukiz 17.0 %
• Ewa Kopacz 16,8 %
• Tomasz Siemoniak 17,9 %
• Grzegorz Schetyna 12,8 %

Poza tym gratuluję Panu Prezydentowi z tytułu:

• Ułaskawienia niewinnego Mariusza Kamińskiego;

• Zamknięcia przez Rząd stron internetowych z raportami państwowej Komisji Millera www.FaktySmolensk.gov.pl oraz www.KomisjaSmolensk.gov.pl,

• Przyparcia do muru niegodziwego Trybunału Konstytucyjnego;

• Udzielenia obiecanej pomocy Frankowiczom, którzy w dowód wdzięczności zorganizowali manifestację przed Pałacem Prezydenckim;

• Słodyczy słów skierowanych na ręce Ojca Rydzyka oraz Wykładowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Cytuję: "Magnificencjo, Ojcze Rektorze Założycielu, Magnificencjo Ojcze Rektorze, Eminencjo, Najprzewielebniejszy Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci, Panie i Panowie",

oraz wielu, wielu innych wspaniałych osiągnięć.

P.S. 23,3 % poparcia udanego Prezydenta Dudy to chyba znacznie więcej niż 65 % nieudanego Prezydenta Komorowskiego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Panie M. dzięki za "uzananie", ale w podtekście sugeruje Pan abym zajal się komentowaniem tego na czym się "znam" czyli kulturą.
Ale powiem tak, przewiduję wokół TK taki bieg wypadków - otwiera się następująca perspektywa dalszego paralizowania państwa - wybrani wczoraj sędziowie skladają ślubowanie a wtedy część sędziow TK sklada rezygnację i pat trwa nadal aż dochodzi do " consensusu".
Na razie trwa osiemnastowieczne warcholstwo ...Wtedy nie pozwolono na obowiązywanie Konstytycji 3 Maja, teraz nie pozwoli sie na zmianę konstytucji Kwaśniewskiego napisanej na bazie Konstytucji PRL szczegolnie w punkcie o TK.

Jestem b. ciekaw jakie korzenie w ustroju sprzed 1989 roku mają czlonkowienie nie tylko TK. Jak widać nie piszę czy potzebny jest Trybunał czy Sąd Najwyższy. Diagnozuję dynamikę sytuacji. A jest ona w stylu tego co zle z XVIII w. nie dobre w XXI...


Przyjdzie w końcu "obcy" i nas pogodzi jak wtedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, Panie Wiesławie. Zawsze staram się pisać szczerze i trochę kontrowersyjnie, ale niekoniecznie lubię siebie za to. Z natury rzeczy jestem zwolennikiem porozumienia.

Napiszę o czym innym, w dodatku pozytywnie. Może dzielą nas poglądy polityczne, ale podobają mi się Pańskie artykuły i wypowiedzi dotyczące kultury i sztuki, opery, koncertów, muzyki, jakie zamieszcza Pan na łamach link Przeczytałem kilka z nich. Podobnie jak i o siatkówce, ponieważ sam grałem w siatkówkę i lubię ten sport. Pozdrawiam Pana i życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już myślalem że p. Michael mi nie "dokopie"! Ale jest! Tak jest latwiej gdy coś kole kigoś prawdą w oczy aż brakuje argumentow do dalszej dyskusji? A prawda jest taka że jak rządy oligarbchii nie zostaną ograniczone dojdzie do rewolucji podobnej jak w 1917 roku. Albo krwawszej. Polska nie musi tego doświadczać co teraz Ukraina lub co gorsza Syria. szkoda że muszę pisać pod cudzymi paszkwilami. Skoro Autor mnie wyprasza ok napiszę odtąd wlasne trzy grosze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panu Adamikowi, Dyżurnemu Cenzorowi Inkwizycji, gratuluję rzeczowych, niezwykle trafnych i jakżeż głębokich w treści komentarzy pod niniejszym artykułem. Podziwiam benedyktyńską cierpliwość Cenzora. Oto jego wpisy:

30 listopada godz. 22.19

1 grudnia godz. 20.09, godz. 22.40, godz. 21.51

2 grudnia godz. 6.56, godz. 7.33

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za Król Bula i Cesarza Donka żyło się lepiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Prezydent RP wychowany został jak sądzę na prozie Edmondo de Amicisa. Myślę jednak, że inspiracja "Małym pisarczykiem z Florencji" był zbyt płytka.
Pani Jadwigo - dopraszam się o laur dla Pani rozsądku, rzeczowości oraz "wolnej myśli". Jak długo wolnej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej chwili b. minister sprawiedliwości w rządzie PO PSL Budka namawia p. Dudę aby wyparl siętego z czym poszedl do wyborow. Będa to powtarzać cały dzien i cala noc w TVP Info więc każdy niech sobie wyrobi zdanie. Z kolei 10 tys. grupy prowyborcze z PiS az sie trzęsa od zaproszeń na manifestację 13 grudnua pod gmachem oublicznej stacju na Woronicza z haslami "oddajcie media".
dzięki moim komentarzom pewnie nikt nie przyjdzie protestować pod nasz Press. Tu są prezentowane przeciwstawne punkty widzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w pani komentarzu jest wybite na czerwono slowo "filmów' pod ktorym kryje się reklama bezplatnego bikety do kina dla towarzyszącej pani osoby jesli kuoi pani jeden bilet...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Andrzejki niedawno mowilem o tych sprawach Chin i Szlaku Jedwabnego 200 osobowej grupie studentow Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Byli wśrod nich mlodzi ludzie z Ukrainy. Oni chloneli każde moje słowo. Zrozumialem dlaczego -z tego grona tylko jedna osoba byla w Chinach. Za to co robię dla Chin nie bralem i nie biorę jakichkolwiek pieniędzya do Chin pojechalem 'w magrdę"dopiero po wielu latachw 2009, gdy w naszym kraju zaprzestano produkcji filmów patriotyczno - kostiumowych ( a jeździlmem jako fotoreporter z planu na plan od "Ogniem i mieczem"(1997) po "Rok 1920' (2008). W roku 2000 chciano mnie zaprosić na majowe festiwale polskiej kultury w Pekinie i stwierzilem owtedy to niemozliwe bo codziennie jestem albo na planie Quo vadis albo na planach 5 innych polskich gigantoww tymw Tunezji. Odmowilem. W roku 2005 nue zabrano mnie jednak z grupadziennikarzy na plan Kochankow Roku Tygrysa z Żebrowskim do Chin. Na wizytę gruoy dziennikarzyz Polski do Tybetu także - pojechali tylko koledzy ze stolicy. teraz wierzę że wdze zadbaja wreszcie zaczną w tych grupach pojawiać się ludzie z Malopolski. Ale może sie mylę i nowe wladze zrobią wszystko aby ich nie podejrzewać że robią cos dla rodzinnej Malopolski? tak już bylo gdy minister Aleksander Krawczukz Krakowa byl ministrem kultury . Sam wtedy odczulem jak boi się mnie z Krakowa przyjąć bo "warszawka' patrzy mu na ręce. Coz jesli p. Gliński przyjmie p. amb. Goralczyka może tez wpadne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem p Jadwigo jestem za demontażem pajęczej sieci hipermarketów i zwolennikiem "komunistycznych' inwestycji przemysłowych z Chin. Jestem za parytetem partnerstwa miast w Polsce i CHRL nawet wbrew temu co na ten temat powie UE i usluzni jej .


Od 30 lat jestem "oddany" apolitycznej promocji w Małopolsce (zwłaszcza w Krakowie) kultury chińskiej co zostało przez państwo środka zauważone i dzieki temu Małopolska a także Polska postrzegana jest jako naród i państwo przyjazne Chinom.
I kiedy zaproszono mnie w delegacji wolontariuszy do Chin ( bylem w Chinach raz - w 3 wiekich miastach) odczulem ogromny ładunek tej sympatii dla Polakow w każdym środowisku, na każdym szczeblu.
Widzialem zrozumienie strony chińskiej że oto przyjechala delegacja z katolickiego kraju i w niedzielę mieszkalismy w hotelach vis a vis katedry ...
I widzialem jak ta sympatia i zrozumienie kieruje się w stronę polskich studentów w Chinach (widzialem budowę wielkiego campusu0) w kierunku ich nastepnie zatrudniania w Chinach. I jak widać gdy pojawił się najwyższy przedstwiciel państwa polskiego jak zostal tam przyjęty. Poszedł potężny impuls ktorego się po PRP Dudzie nie spodziewalem ale myślę że mogł on jako student otrzec się o organizowane przeze mnie w Krakowie znaczące i liczne wydarzenia artystyczne polsko chińskie
Nie powiem kto to byl ale pewien urzędnik związany obecnie z PO zrobił nie tylko wielkie oczy gdy mu powiezialem że jest potrzeba aby miasto ktorym rządzi mialo miasto partnerskie w CHRL. Nie tylko się zdziwil ale stwierdzil że "Unia Europejska nigdy na to nie pozwoli'. A przecież już bylyby albo regularne takie kontakty przedstawicieli wladz i ludzi bussinesu tych miejscowości a może i grup mlodzieży, a może i troche więcej malżeństw polsko chińskich. A co jest - aż dwa sklepy chińskie o dużej powierzchniz produkcja miasta Kanton. Jednostronna 'współpraca"
Odsunięcie takich urzędnikow powiązanych PO z tego punktu widzenia mnie cieszy. Owszem sa potrzebni i niech robią dobrą atmosfere dla Polski w UE. Notabene kontaty z Chinami doceniał wicepremier Waldemar Pawlak z PSL ...
Na koniec nieco skromniej stwierdze ze nie jestem alfą i omegą w sprawach chińskich, jest taką postacią doradca p. Pawlaka były polski ambasador w Chinach dr Zdzislaw Góralczyk, obecnie honorowy prezes Zarządu Gł. Towarzystwa Przyjaźnu Polsko Chińskiej. ktory w 2009 pokazal mi Chiny.
Obecnie interesuję się kwestią tzw.. gospodarczego Jedwabnego Szlaku. Poznalem dzieki dr Goralczykowi i wiceburmistrz 34 mln Chongquingu plan budowy światowego centrum transportu kontenerow...To wielkie plany i Polska może być do nich wlączona... Wie Pani przez ostatni tok bardzo badam hustorie kontaktow polsko tureckich, recenzuję seriale tureckie i wiem jaki film o naszej historii może powstać, Wiem jaki film polsko chiński.
Czyta pani w moich myslach?
Mam już napisaną opowieść dobry material na film dla mlodziezy ktoregi akcja rozgrywa sie na Bliskowschodnym jedwabnym szlaku w XIX wieku( zaprowadzono tam wtedy pokoj na 30 lat, ale do jego realizacji potrzeba powaznych środków z TV Polsat, prod Disneya tak abym jednak ani grosza nie wziąl od polskiego państwa choć dam mu do reki cos co uksztaltuje patriotycznie dzieci i mlodzież jak kiedyś znana powieśc Sienkiewicza .
Bardzo Pania prosze p. Jadwigo aby nie nazywała pelnych pasji ludzi z Malopolski znajdujących sie u steru rządow (Szydłp, Duda, Gowin) urzędasami demontującymi ustroj naszego państwa bo tak naprawdę wybijaja oni dla Polski okno na świat. Tak jak kiedyś polscy inzynierowie budowali autostrady w Iraku a do 105 krajów wysylano polskie obrabiarki tak teraz inzynierowie polscy wyksztalceni w Polsce i Chinach maja szansę na budowanie wielich autostradz Chin do Europy przez Kazachstan czy Turcję.Plan jest jasny, przejrzysty i wczoraj i dziś jest w Warszawie wielka naukowa sesja na ten temat. Bo czas ucieka więc i tez wiekie jest tempo aby Polska liczyla się w tej grze o przyszlośc ekono

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.