149977 miejsce

Vive Kielce Mistrzem Polski w piłce ręcznej

Piłkarze ręczni Vive Kielce pokonali Wisłę Płock w 5. meczu rywalizacji finałowej sezonu 2008/2009. To 7 tytuł mistrza w historii kieleckiego klubu. Mecz rozegrano dziś w Kielcach.

Bartosz Konitz, Autor: Paweł Cieśla, GNU Free Documentation License, / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bartosz_Konitz_01_ssj_20060906.jpgMecz rozpoczął się po myśli gości, którzy prowadzili nawet 6-3. W tym momencie jednak atak Wisły Płock przestał działać prawidłowo, a inicjatywę przejęło Vive. Kielczanie szybko doprowadzili do remisu 8-8, a następnie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. Vive zakończyło ją wynikiem 15-11.

Druga połowa to starania Wisły o odrobienie strat. Płocczanie nie byli jednak w stanie skutecznie atakować, a klub z Kielc kontrolował przebieg spotkania.

W końcówce doszło do rzadkiej sytuacji - w Hali Legionów przy ulicy Bocznej, nastąpiła awaria oświetlenia. Wynik brzmiał 23-20 dla Vive. Mecz przerwano na kilka naście minut. Po wznowieniu gry szczypiorniści Wisły zdołali zbliżyć się do Vive nawet na 2 punkty. To było jednak wszystko na co było stać dziś Płocczan. Vive odskoczyło na 4 punty przewagi, a po czerwonej kartce dla zawodnika Wisły na 2 minuty przed końcem spotkania nie było już wątpliwości kto będzie mistrzem. Vive wygrało 31-24.

Radość podopiecznych Bogdana Wenty i samego trenera, tuż po końcowej syrenie była ogromna.

Najlepszym zawodnikiem Vive był Tomasz Rosiński, który popisał się dużą skutecznością w ostatnich minutach meczu.

Jest to 7 tytuł Mistrza Polski, jaki zdobył klub z Kielc. Wcześniej pod szyldem Iskry, teraz Vive. Jednocześnie to drugi sukces kielczan w tym sezonie po zdobyciu Pucharu Polski.

Vive Kielce - Wisła Płock 31-24