Vive Targi Kielce mistrzem Polski!

Drużyna Vive Targów Kielce wygrała w trzecim meczu finałowym z Orlenem Wisłą Płock 27:25 i zapewniła sobie tytuł mistrza Polski. Tym samym podopieczni Bogdana Wenty po wcześniejszym zwycięstwie w Pucharze Polski sięgnęli po dublet w tym sezonie.

Vive Targi Kielce mistrzem Polski. Szczypiorniści Vive cieszą się z mistrzostwa Polski po 3. meczu finałowym ligi piłkarzy ręcznych z Orlenem Wisła Płock, 19 bm. Prowadzi Grzegorz Tkaczyk (L), za nim Mariusz Jurasik. Vive Targi Kielce wygrało w Płocku 27:25. / Fot. PAP/Marcin BednarskiW pierwszych dwóch spotkaniach tegorocznego finału drużyna Vive wygrała dwa mecze w hali w Kielcach. Trzecie spotkanie zatem było ostatnią szansą dla obrońców złotego medalu na zachowanie szans walki o tegoroczny prymat w kraju.

Team prowadzony przez Bogdana Wentę jednak nie zmarnował swojej jednak szansy i zwyciężając sobotnim meczu przeniósł przynajmniej na rok stolic polskięj piłki ręcznej do Kielc.

Od początku meczu warunki na parkiecie dyktowali goście i w szóstej minucie prowadzili już 4:2, miedzy innymi dzięki dwóm bramkom Tomczaka. W kolejnych minutach bardzo dobrze w bramce Orlenu Wisły spisywał się jednak Morten Seier i po kolejnych pięciu minutach był już remis (5:5). Od tego momentu mecz się bardzo wyrównał, a żadna ze stron nie była w stanie osiągnąć większej niż dwubramkowa przewagi.

W 20 minucie podopieczni Wenty wyszli ponownie na dwubramkowe prowadzenie 10:8. Jednak nie na długo bowiem gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu i po bramce Chrapkowskiego Wisła prowadziła jedną bramką. Ostatnie minuty pierwszej połowy lepiej rozegrali kielczanie i do przerwy drużyna Vive prowadziła 14:13.

Po zmianie stron goście szybko zdobyli trzy gole i powiększyli swoją przewagę (16:13). Jednak po niespełna pięciu minutach gospodarze doprowadzili po raz kolejny w tym meczu do remisu po 16. Dalsza cześć to skuteczniejsza gra zespołu gości, którzy po bramkach Bunticia, Olafssona i Rosińskiego prowadzili 19:16.