Facebook Google+ Twitter

Vive Targów Kielce pierwszy krok w kierunku dubletu

Współautorzy: Monika Kujawska

Zespół Vive Targów Kielce zdobył pierwsze w tym sezonie trofeum. W rozegranym wczoraj w Lublinie finale Pucharu Polski podopieczni Bogdana Wenty pokonali zespół Zagłębia Lubin 38:27.

 / Fot. W24W sobotę Lublin zamienił się w stolicę piłki ręcznej. W lubelskiej hali Globus został zorganizowany piknik, na którym kibice mieli okazję podziwiać najlepsze zespoły żeńskie i męskie w popularnym szczypiorniaku.Adam Malcher i Paweł Orzłowski podczas rozgrzewki (Zagłębie Lubin) / Fot. Piotr Górecki

Na początek, o godzinie 15, na parkiet wyszły zawodniczki SPR-u Lublin i Zagłębia Lubin, które zmierzyły się w trzecim finałowym spotkaniu o mistrzostwo Polski. Obecne mistrzynie Polski, szczypiornistki z Lublina, pokonały zdecydowanie zespół Zagłębia Lubin 34:23 i tym samym objęły prowadzenie 2:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Zespół Zagłębia Lubin jedynie przez pierwsze minuty tego spotkania był w stanie podjąć walkę ze znakomicie usposobionymi do gry zawodniczkami SPR-u.

Po sobotnim spotkaniu ekstraklasy kobiet o godzinie 17 rozpoczęły się mecze pokazowe drużyn juniorskich z terenu województwa lubelskiego. Po pokazówce w wykonaniu młodzieży organizatorzy zorganizowali konkursy dla kibiców, po których rozpoczęło się już wsteczne odliczanie do wydarzenia, na które czekała większość kibiców w wypełnionej prawie po brzegi hali Globus.

Punktualnie o godzinie 19 rozpoczął się finał Pucharu Polski mężczyzn, w którym zespół Vive Targów Kielce zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Obydwa zespoły walczyły o Puchar Polski także rok temu we Włocławku, kiedy to podopieczni Bogdana Wenty pokonali lubinian 26:16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.