Facebook Google+ Twitter

Vivisesja Festiwal Poznań 2009

  • P S
  • Data dodania: 2009-11-10 15:13

W dniach 18-20 listopada odbędzie się w Poznaniu Vivisesja. To festiwal, który funkcjonuje na styku sztuki, nowych technologii i popkultury, przedstawia zmiany zachodzące w kulturze, zwłaszcza w jej audiowizualnej odmianie.

Ulotka promująca festiwal / Fot. Materiały organizatoraUczestnicy festiwalu będą mieli szansę wziąć udział w trzydniowej imprezie wypełnionej projekcjami, warsztatami, multimedialnymi instalacjami, koncertami, setami DJ-skimi i VJ-skimi oraz spotkaniami z twórcami i animatorami kultury.

Wśród gości Vivisesji znajdą się artyści należący do ścisłej światowej czołówki VJ-ingu, między innymi: Oli Sorenson AKA VJ Anyone, VJ Kolouch i Giraffentoast. Oli Sorenson to jeden z prekursorów i jednocześnie znawca tej dziedziny, który od ponad dwóch dekad tworzy wizualizacje dla takich muzyków jak Meat Katie czy Richie Hawtin, od Berlina przez Tokio i Miami po Dubaj. VJ Kolouch występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Mapping Festival w Genewie, wizualizacje VJ Koloucha bazują na jego autorskich, wektorowych animacjach, tworząc niepowtarzalny, bajkowy nastrój. Giraffentoast to najsłynniejszy i najbardziej utytułowany niemiecki kolektyw VJ-ski. Są autorami videoklipów m.in. dla Matthew Herberta czy City Centre Offices, mają na swoim koncie kreacje wizualne dla Levi Straussa i Smirnoffa.

Giraffentoast / Fot. Materiały organizatoraW ramach festiwalu, w poznańskim Empiku, po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane showreele - forma audiowizualnego portfolio - autorstwa wyróżniających się artystów oraz kreatywnych studiów graficznych z całego świata. Podczas pokazu widzowie będą mieli szansę sprawdzić, jak do tego tematu podchodzą twórcy z Anglii, Brazylii, Hong Kongu, Rosji, Francji i wielu innych krajów. Przekonają się, że choć cel jest jeden, środki mogą być diametralnie różne w zależności od charakteru twórcy, specyfiki jego prac czy pomysłu na showreel.

Podczas festiwalu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać, zobaczyć, a także bawić się przy dźwiękach i obrazach miksowanych na żywo przez twórców z różnych zakątków muzycznego świata.

Więcej informacji oraz pełen program festiwalu na stronie: www.vivisesja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.