Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17451 miejsce

Vladimir Wolff - "Metalowa burza". Stany Zjednoczone niemal znikają z mapy świata. Polska staje się mocarstwem

Giną głowy narodów. Stany Zjednoczone niemal znikają z mapy świata. Polska staje się mocarstwem, a jej agenci przenikają do komórek Państwa Islamskiego. To początek cyklu Armagedon, autorstwa Vladimira Wolffa.

'Metalowa burza' aut. Vladimir Wolff; Warbook 2016 (okładka przód) / Fot. HEVICoraz częściej można zetknąć się z książkami rodzimych autorów, których bohaterowie wciągnięci są bezpośrednio w wydarzenia, jakie mają miejsce na terenach uzurpowanych przez samozwańczy kalifat Państwa Islamskiego. Dżihad ukazywany od wewnątrz, w sztabach bojowników Allaha, czy na tonących we krwi ulicach syryjskich miast. W tym pandemonium grozy XXI wieku, osadził Vladimir Wolff troje polskich agentów z zadaniem infiltracji struktur PI. Szeroko zakreślone tło akcji, stanowią gwałtowne przemiany zachodzące na świecie.

"Metalowa burza" została zapowiedziana jako pierwszy tom cyklu "Armagedon", z niejaką schedą po wcześniejszych utworach, składających się na "Świat przed Armagedonem". Autor wywraca globalny porządek rzeczy do góry nogami i proponuje zupełnie odmienny bieg wydarzeń. W tajemniczych okolicznościach giną przywódcy kilku najpotężniejszych państw, zaś Stany Zjednoczone chylą się ku upadkowi za sprawą epidemii, która w ciągu kilku tygodni pochłonęła miliony ofiar. W grze o przetrwanie nieoczekiwanym wygranym zostaje Polska. Amerykańscy sojusznicy decydują się powierzyć swoje losy obywatelom kraju znad Wisły i Warty. Żołnierze U.S. Army przyłączani są do polskich jednostek, nowoczesne technologie i wczorajsze tajemnice zmieniają właścicieli. Rzeczpospolita wchodzi do klubu atomowego i przygotowuje się na przyjęcie uchodźców zza Wielkiej Wody.

W międzyczasie wybucha wojna pomiędzy Turcją i Grecją. Niepokoje na kontynencie narastają. Państwa Europy zabiegają o względy u rosnącej w mocarstwową potęgę Polsce. Nic już nie jest takie jak dawniej.

Przede wszystkim jednak, "Metalowa burza" to ekscytująca powieść o ryzykanckim wypadzie do jaskini lwa, czyli akcja wywiadowcza w łonie Państwa Islamskiego. Główni bohaterowie ppor. Robert Galiński, mjr Piotr Halicki i Artur Sznajder, wykonują misję mogącą przyprawić czytelnika o mrowienie z wieloma innymi dreszczykami emocji. Wszak na co może liczyć europejski ochotnik pod czarnym sztandarem PI. Najczęściej jest tanim mięsem armatnim, młodym człowiekiem chcącym dać upust swoim popędom w bitewnym szale, co próbuje maskować rzekomym nawróceniem na islam. Czujni radykałowie przyjmują ich chętnie i jeszcze chętniej ekspediują czym prędzej na pierwszą linię frontu świętej wojny. Równie dobrze mogą zakończyć swoją przygodę już w obozie szkoleniowym. Islamiści kontrolują swój świat z fanatyzmem na ustach. Byle fałszywy ruch czy słowa nasuwające podejrzenie o religijne odstępstwo, mogą być początkiem koszmaru dla powątpiewającego w bezgraniczną miłość Allaha.

Tak więc, bohaterowie "Metalowej burzy" starają się sprostać wyjątkowo trudnemu zadaniu. Ich misja ogniskuje się wokół osoby doradcy kalifa, któremu podlegają. Informacje jakie skrywa jego laptop, mogą być bezcenne. Właśnie ta część powieści jest udanym powieściopisarstwem, aczkolwiek jak gdyby żyła własnym życiem. Diametralnie różna od rozbudowanego entrée kilkunastu prologicznych rozdziałów. Autor zawarł tam zdarzenia przyczynkowe, jak tajemniczą katastrofę ośmiu samolotów należących do uczestników spotkania G7. Wypadki przechodzą bez większego echa. Wręcz wydają się być nienaturalnie nieobecne w dalszej części książki. Zastanawia też możliwość rozwoju zagrożenia epidemicznego na masową skalę w USA i wynikające z tego konsekwencje. Przy czym nie kwestionuję pomysłowości autora, jedynie wskazuję na pewien niedostatek informacji względem następstw i niezrównoważenie aktualizowanych wydarzeń paralelnych. Fakty o takim ciężarze gatunkowym nie powinny być pomijalnie miałkie, to powoduje swoistą dezorientację.

Póki co, "Metalowa burza" rozszalała się na księgarskich listach notowań. Wielbiciele serii Warbook i pozostali fani sensacji, literatury militarystycznej oraz political fiction, to najlepszy probierz sukcesu. Pozostaje oczekiwać co jeszcze zgotował światu Vladimir Wolff.Tytuł: Metalowa burza
Autor: Vladimir Wolff
Data wydania: 17 lutego 2016
Cykl: Armagedon
Seria: WarBook
Wydawca: Ender
ISBN: 978-83-64523-47-2
Stron: 448

WARBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.