Facebook Google+ Twitter

Voicemail przyszłością reklamy?

Wykorzystywanie wizerunku osób znanych ze szklanego ekranu do promocji firmy to dziś nie nowość. Zdziwiony, że jeszcze nie dzwonią do klientów?

O tym, że osoby znane z życia publicznego to najbardziej lubiani przez Polaków bohaterowie reklam wyczytać można było już w 2009 roku z badania DriveR przeprowadzonego przez ZenithOptimedia Polska. Okazało się wtedy, że największe „wzięcie” mają nietuzinkowe kobiety, inteligentni mężczyźni, autorytety oraz ludzie o wielkim sercu.

Do podobnych wniosków doszli autorzy badania z Instytutu Psychologii Ekonomicznej. Udowodnili, że wykorzystanie wizerunku celebryty może pomóc w wypromowaniu oferty firmy jeszcze nieznanej na rynku. Ponieważ uwaga odbiorców skupia się przede wszystkim na promowanym artykule i jego cechach, a nie marce jako takiej, strategia ta wykorzystywana jest głównie przy kampaniach społecznych oraz reklamach odnoszących się do kategorii produktowych. Z kolei udział celebryty przy kampanii reklamowej firmy o utrwalonym w świadomości konsumentów wizerunku gwarantuje lepsze zapamiętanie danego przekazu. A im ciekawsza reklama z dobrze dobraną postacią – tym celniejsza w skutkach się okaże.

I tak z telewizyjnych reklam, stron gazet, portali internetowych uśmiechają się do nas aktorzy promujący oferty operatorów telekomunikacyjnych, nowe konta bankowe czy dezodoranty dla mężczyzn.

W poszukiwaniu złotego środka

Z jednej strony konsumenci rozważnie podejmują decyzje zakupowe, analizując wcześniej wszystkie za i przeciw, z drugiej – spontanicznie, nierzadko pod wpływem zachcianki czy chwilowego kaprysu. Niezależnie od motywu działania, to czy zdecydują się na tę markę, czy wybiorą konkurencyjny towar, w dużej mierze zależy od skuteczności kampanii reklamowej, jaka będzie towarzyszyć promocji produktu.

Po pierwsze liczy się świeży, kreatywny pomysł, a zatem taki, który nie został jeszcze wykorzystany, przynajmniej nie na masową skalę. - Konstruując przekaz należy dodatkowo rozgraniczać sytuacje, w których buduje się wizerunek zupełnie nowej marki od tych, których celem jest promocja firmy już istniejącej na rynku. Wtedy działania skupiają się głównie na umacnianiu jej obecności w świadomości odbiorców – mówi Tomasz Pakulski, specjalista ds. marketingu sieciowego z REDlink. Właśnie dlatego czasem warto wykorzystać w reklamie wizerunek znanej osoby, a czasem wystarczy trafny, zapadający w pamięć slogan reklamowy, aby równie skuteczne przyciągnąć uwagę odbiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.