Facebook Google+ Twitter

Volkswagen Amarok do produkcji

Volkswagen zaprezentował oficjalne zdjęcia Volkswagena Amaroka. Produkcja rozpocznie się w najbliższych dniach w argentyńskich zakładach "Pacheco" w Buenos Aires.

 / Fot. VolkswagenPickup mierzący 5,25 metrów dostępny będzie początkowo w czterodrzwiowej wersji z podwójną kabiną. Wersja "Single-Cab" zadebiutuje w pierwszej połowie 2011 roku. Widoczne w przedniej części nadwozia połączenie reflektorów i osłony chłodnicy w jedną całość jest cechą charakterystyczną nowych Volkswagenów.

 / Fot. VolkswagenPod maski trafią dwa silniki wysokoprężne z turbosprężarką. Jednostka 2.0 TDI z wtryskiem Common Rail o mocy 163 KM ma dwustopniowe doładowanie bi-turbo, które już przy 1.500 obr./min pozwala na uzyskanie momentu obrotowego 400 Nm. Drugi wariant silnika pojawi się w połowie 2010 roku. Będzie to jednostka TDI o mocy 122 KM, z turbosprężarką ze zmienną geometrią turbiny i będzie rozwijać maksymalny moment obrotowy 340 Nm przy 2.000 obr./min. Oba silniki będą łączone z 6-biegową skrzynią manualną

 / Fot. VolkswagenDo wyboru - w zależności od rynku - będą trzy różne koncepcje napędu: stały napęd na wszystkie koła, dołączany napęd na wszystkie koła lub napęd na tylną oś.
Podobnie do wyboru będą trzy warianty wyposażenia: Basis, Trndline, Highline. Niezależnie od wyboru opcji wyposażenia w standardzie znajdziemy, m. in. przednie fotele z regulacją wysokości, składana tylna kanapa, zamykany schowek, oświetlenie przestrzeni ładunkowej czy wbudowaną antenę w lusterko zewnętrzne.
Dostępne są także boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z funkcją ochrony głowy. ABS i ASR należą do wyposażenia seryjnego Amaroka. To samo dotyczy elektronicznych blokad mechanizmu różnicowego (EDS). Również włączany przyciskiem specjalny tryb ABSu, który znacznie skraca drogę hamowania w terenie i na szutrowych nawierzchniach należy do elementów wyposażenia standardowego.

Głównymi rynkami dla Amaroka są Ameryka Południowa, Afryka Południowa i Australia. Wprowadzenie na rynek w Ameryce Południowej rozpocznie na początku 2010 roku, w Europie - w drugiej połowie roku.

Źródło: Volkswagen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.