Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17586 miejsce

Volkswagen pokazał elektryczny mikrobus Budd-e. Auto nawiązuje do słynnego VW Transportera T1

Volkswagen zaprezentował na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas model ciekawego mikrobusa. Budd-e to samochód w pełni elektryczny. Ma być kolejnym nawiązaniem do słynnego "ogórka", czyli VW Transportera T1.

 / Fot. materiały prasowePodczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB).

BUDD jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM. Ponieważ akumulatory umieszczono w podłodze, wnętrze pojazdu można było urządzić w zupełnie nowy sposób, bez jakichkolwiek ograniczeń. Baterie pozwalają pokonać dystans 533 km.

 / Fot. materiały prasoweNa szczególną uwagę zasługuje zastosowany system ładowania akumulatorów – już po 30 minutach są one ponownie naładowane w 80%. Samochód w 6,9 sekundy przyspiesza do pierwszej setki i osiaga 150 km/h prędkości maksymalnej.

Za pomocą krótkich komend możemy sterować wieloma funkcjami auta. W ten sposób ustawimy m.in. podgrzewanie foteli. Za pomocą gestów otworzymy natomiast drzwi i klapę bagażnika. Nie zostało potwierdzone czy koncept ma szansę wejść do produkcji.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.