Facebook Google+ Twitter

Volkswagen wymieni oprogramowanie w 8,5 mln europejskich samochodów

8,5 mln samochodów Volkswagena w Unii Europejskiej podlegać będzie wymianie oprogramowania fałszującego wyniki emisji spalin.

 / Fot. Aivaras/CC BY SA 2.0Volkswagen poinformował, że około 8,5 mln samochodów w Unii Europejskiej zostanie wezwanych do serwisu. Zmienione zostanie oprogramowanie fałszujące wyniki emisji spalin, ale w niektórych przypadkach trzeba będzie zmodyfikować technicznie same silniki.

Wśród 8,5 mln wezwanych aut, aż 2,4 mln jeździ po niemieckich drogach. Akcję, która rozpocznie się na początku 2016 roku, będzie nadzorował Federalny Urząd Transportu Drogowego (KBA). Co ważne, wizyta w serwisie będzie obowiązkowa.

Nowy szef Volkswagena, Matthias Mueller stwierdził, że jego zdaniem "wygrzebanie" się koncernu ze skandalu zajmie 2-3 lata. Jeszcze w tym roku przygotowane zostanie rozwiązanie software'owe dla jednostek diesla o pojemności 2 litrów. Jeśli chodzi o silniki 1.6-litrowe, to w ich przypadku będą konieczne również modyfikacje techniczne.

Alexander Dobrindt, niemiecki minister transportu powiedział w czwartek, że nie ustalono kto podjął decyzję o instalowaniu w samochodach koncernu VW fałszującego oprogramowania. Nie wiadomo też kiedy podjęto taką decyzję.

(aip)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.