Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19461 miejsce

Volta nowy film Juliusza Machulskiego

Komedia kryminalna w pełnej krasie. Po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawia się na ekranach kin, tym chętniej oglądana i długo wyczekiwana przez widzów. Humor rodem iście z kryminalnych powieści, wiele wątków w tym jeden wiodący prym.

Volta plakat filmu / Fot. strona internetowa Od samego początku sploty akcji w zaskakujących momentach, retrospekcja czasowa i sięganie do historii narodu polskiego sprawiają, że ekranizację chętnie się ogląda. Bohaterowie jak żywi wzorowani na tych rodem z powieści kryminalnych. Humor przedstawiony jako całość ujęty zabawnymi dialogami natomiast postaciowy i sytuacyjny może pozostawiać niedosyt. Akcja rozgrywa się na przedmieściach Lublina. Główna bohaterka, która pozoruje ucieczkę z więzienia w kamienicy przodków znajduje w ścianie cenny przedmiot. Wartościowe znalezisko od razu zaciekawia Dychę ochoroniarza, pięknej, młodej blondynki, jej ukochanego oraz samą dziewczynę graną przez Olgę Bołądź. Korona króla Kazimierza Wielkiego warta 12 milionów euro staje się faworytem sytuacyjnych wpadek i niepowodzeń bohaterów odgrywających główne role pod czujnym okiem reżysera Juliusza Machulskiego. Andrzej Zieliński ukochany blond piękności zostaje uwikłany w nie najbardziej i nie można powiedzieć, że z opresji wychodzi obronną ręką. Ważną rolę odgrywają również wspomniane retrospekcje do XIV, XVI i XX wieku. Jak zapowiada reżyser to czasem zabawne, czasem dramatyczne epizody historyczne. W tym roku przypada 700. rocznica nadania Lublinowi praw miejskich.

- Miałem pomysł na film, gdzie historia jest ważna, a Lublin jest historycznym miastem polskim, bardzo łatwo ten pomysł osadziłem w ramy Lublina. Lublin będzie jednym z bohaterów tej opowieści - powiedział Machulski, który jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmu "Volta".

- Kanwą jest historia pewnego przedmiotu, historycznego, który przemieszcza się przez epoki. Poznajemy go wieku XIV, potem widzimy go po 200 latach, potem następne 200 lat. Ten przedmiot ewokuje pewne sceny dosyć ważne dla historii Polski: śmierć Kazimierza Wielkiego, ucieczka Henryka Walezego z Polski, nasi szwoleżerowie dzień po zwycięstwie pod Somosierrą, czy wreszcie wojna domowa w Hiszpanii z udziałem naszych dąbrowszczaków – powiedział Machulski. Nie chciał zdradzać innych szczegółów fabuły, czytamy na jednej ze stron internetowych. http://film.onet.pl/wiadomosci/volta-nowa-komedia-juliusza-machulskiego/7394x0 Zaznaczył, że w filmie będą widoczne charakterystyczne dla Lublina obiekty m.in. obraz Jana Matejki "Unia Lubelska", Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. - Będą one wpisane w akcję, nie są tłem, czasami - bohaterami - dodawał.

Volta był mistrzem od kreowania wizerunku, a przygotowana intryga z koroną w tle udowodniła, że nie każdą sytuację można wykorzystać do swoich celów. Nieznajomość faktów historycznych oraz zbytnia pewność siebie stały się przyczyną klęski. Zabawną postacią jest Kazimierz Dolny, kandydat na prezydenta z zakusami na tytuł królewski.
[wideo width="615" height="600"]https://www.bing.com/videos/search?q=zwiastun+volta&view=detail&mid=E659D3E54075987CDB9EE659D3E54075987CDB9E&FORM=VIRE[/wideo]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.