Facebook Google+ Twitter

„Volver” Almodóvara przyjęty owacjami na MFF we Wrocławiu

„Volver” w języku hiszpańskim znaczy „wracać”. Almodóvar wraca do korzeni i wielkiej formy reżyserskiej.

W ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbył się wczoraj ostatni, czwarty seans nowego filmu Pedro Almodóvara „Volver”. Film ten został pokazany w cyklu „Panorama kina współczesnego” w Teatrze Muzycznym CAPITOL. Projekcja rozpoczęła się z ponad dziesięciominutowym opóźnieniem spowodowanym nadkompletem publiczności. Niestety, nie wszystkim udało się wejść na salę. Tych, którzy mieli to szczęście, czekała prawdziwa uczta.

Pedro Almodovar fot. AKPA„Volver” to film ciepły, wzruszający i zaskakujący. Jaskrawy komediodramat z zawiłą intrygą i elementami fantastyki, która okazuje się być po prostu nadinterpretowaną rzeczywistością. Akcja rozgrywa się w Madrycie oraz w rodzinnej miejscowości Almodóvara, La Manchy (symboliczny powrót do korzeni).

Kilka razy w ciągu 121 minut projekcji na sali wybuchał śmiech, na końcu zaś wybuchły gromkie brawa. Jak najbardziej zasłużone. Almodóvar po raz kolejny stworzył film, który urzeka i nie pozwala o sobie zapomnieć, słodko-kwaśną historię okraszoną świetnym aktorstwem (m.in. ulubienica reżysera Penélope Cruz jako Raimunda).

„Volver” został uznany przez krytyków w Cannes za najlepszy film festiwalowy, Almodóvar otrzymał nagrodę za scenariusz, a wszystkie występujące w filmie kobiety uhonorowano nagrodą za zbiorową kreację aktorską.

 

Data polskiej premiery: 29 września 2006

 

Reżyseria: Pedro Almodóvar, Scenariusz: Pedro Almodóvar, Zdjęcia: José Luis Alcaine, Muzyka: Alberto Iglesias (I)
Obsada: Penélope Cruz: Raimunda, María Isabel Díaz: Regina, Carmen Maura: Babcia Irene, Lola Duenas: Sole, Blanca Portillo: Agustina, Yohana Cobo: Paula 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.