Facebook Google+ Twitter

Volvo w... igloo

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jakim miejscu, oprócz targów i salonów, można zaprezentować samochód? A co byś powiedział na prezentację w igloo...?

 / Fot. VolvoTak, to nie żart, na wysokości 2500 m n. p. m. na górze Kitzsteinhorn, koło Kaprun, powstanie zimowy obóz w całości zbudowany z lodu. Na budowę Volvo Ice Camp (taką będzie nosił nazwę) zużytych zostanie około 5000 m sześciennych śniegu oraz 60 ton lodu.

Główną atrakcją wioski lodowej będzie prezentacja modeli marki Volvo. Będzie to nowe C30, C70 oraz SUV XC60. Pojazdy zaprezentowane zostaną w najwyższym salonie wystawowym świata, w jednym z czterech połączonych ze sobą igloo. Skąd taka koncepcja? Szwedzki producent w ten sposób chce pokazać skandynawskie korzenie marki oraz nawiązać do tego, że pojazdy sprawdzą się w każdych, nawet ekstremalnych warunkach.

 / Fot. VolvoNa tym nie koniec atrakcji. Teraz coś dla entuzjastów sportów zimowych, dla których przeznaczone będzie siedem mniejszych igloo. Do głównych atrakcji należeć będzie m.in. ekstremalny turniej golfowy na wysokości 2500 m n. p. m. czy wspinaczka lodowa. Będzie można też noc spędzać w łóżku wykonanym ze śniegu. Za przykrycie posłużą kilkuwarstwowe pościele termalne, futra renifera i arktyczne śpiwory.

Oficjalne otwarcie obozu nastąpi 16 stycznia 2010 roku. Następnie przez 8 tygodni będzie on gościł
entuzjastów sportów zimowych oraz samochodów szwedzkiego producenta.

Źródło: Volvo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.