Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12112 miejsce

Vüjekväsyl wydał nowy album

Warszawska grupa Vüjekväsyl ma na koncie trzecią płytę studyjną zatytułowaną "Vü=mc²".

 / Fot. materiały prasoweVüjekväsyl działał na warszawskiej scenie muzycznej od 1987 roku. Najbardziej znany był jako założyciel zespołu Cytadela, popularnego na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia, legendy rodzimego undergroundu.Z racji nieustannie obniżającego się wieku emerytalnego Cytadela przeszła na emeryturę, choć nie jest wykluczone, że jeszcze kiedyś zagra. Nową inkarnacją projektów Vüjkaväsyla jest od 2012 roku zespół Vüjekväsyl, który wydał właśnie trzecią płytę.
Jeszcze podczas pracy nad poprzednią płytą do zespołu dołączył Adam Wasilkowski, znany między innymi z zespołu Joanna Makabresku. Tym sposobem w zespole grają: Vüjekväsyl – śpiew, gitara basowa, Ireneusz Knyziak – gitara, Sławomir Kazulak – bębny oraz wspomniany Adam.

Obecna płyta jest najspokojniejszą, choć zdaniem niektórych, najsmutniejszą płytą wspomnianego projektu. Są na niej także mocne, rockowe akcenty („Przygoda zaczyna się od nowa” oraz „Marymoncki szaman”), ale płyta zdominowana jest przez kameralne, niemal teatralne utwory, których brzmienie zdominowane jest przez pianino. Teksty wyrażają tęsknotę za odrobiną normalności oraz chęcią ucieczki przed otaczającą rzeczywistością, choćby na daleki wschód. Płytę otwiera efektowny utwór ”Czekam na jutro”, poświęcony pamięci Davida Bowiego. Efekty pracy zespołu będzie można osobiście docenić na koncertach, które zespół regularnie gra w warszawskich klubach.Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.