Facebook Google+ Twitter

W 2008 roku Polacy wydali na prywatne leczenie 28 mld zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-14 13:48

W 2008 roku Polacy wydali na prywatne leczenie 28 miliardów złotych - wynika z raportu, który publikuje portal money.pl. Oznacza to, że każdy Polak dopłacił do służby zdrowia średnio 737 złotych. NFZ wydał w ubiegłym roku na nasze leczenie leczenie 48 miliardów złotych.

Oznacza to, że jedna trzecia usług medycznych została w ubiegłym roku sfinansowana z innych środków niż składka zdrowotna. W największym stopniu ze środków publicznych finansowana jest opieka szpitalna. Za 98 procent pobytów w szpitalu w ubiegłym roku zapłacił NFZ.

Jednak już w przypadku leczenia w przychodniach, z prywatnych środków finansowane jest 47 procent usług medycznych. Jeszcze większą popularnością cieszą się prywatne gabinety dentystyczne. W ubiegłym roku na usługi dentystyczne wydaliśmy 6 miliardów złotych, z czego tylko jedna trzecia tych środków pochodziła z budżetu NFZ.

Nadal większość pacjentów decyduje się na korzystanie z pojedynczych usług w prywatnych gabinetach. Na zakup abonamentów w prywatnych przychodniach wydaliśmy w ubiegłym roku od 700 tysięcy do 1 miliarda złotych. Jeszcze mniej osób zdecydowało się na płacenie dodatkowej regularnej składki ubezpieczenia. Rynek prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego ocenia się na około 80 do 120 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.