Facebook Google+ Twitter

W 2008 roku w Polsce wyprodukowano blisko milion aut

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 12:52

Zdecydowana większość samochodów, bo aż 860 tysięcy to auta osobowe, reszta dostawcze - wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Eksperci spodziewają się, że w związku z pogorszeniem się sytuacji gospodarczej na świecie w tym roku liczba ta będzie mniejsza. Szacuje się, że o kilkanaście procent.

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że jednym ze sposobów przezwyciężenia trudnej sytuacji przemysłu motoryzacyjnego w Europie może być promowanie podejścia do jednolitego rynku europejskiego.

Pogorszenia sytuacji nie spodziewają się za to producenci autobusów. Jak wynika z danych PAIiIZ-u w zeszłym roku wyprodukowano ich ponad 4,5 tysiąca, a ich sprzedaż w porównaniu z 2007 wzrosła prawie o jedną czwartą.

Dynamiczny rozwój sytuacji gospodarczej znacząco wpływa na sytuację sektora motoryzacyjnego w Polsce. Poważne zagrożenie stanowią jednak wzrosty kosztów i drastyczne ograniczenie dostępu do kredytów. Jest to między innymi powodem znacznego spadku zapotrzebowania na samochody osobowe i dostawcze.

Dodatkowo na sytuację w tej branży mają wpływ zmiany w zakresie uregulowań prawnych, w szczególności tych, dotyczących podatków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.