Facebook Google+ Twitter

W 2011 roku upadło ponad 700 firm. W tym zbankrutuje jeszcze więcej

Jak donosi portal biznes.onet.pl w ślad za „Rzeczpospolitą”, liczba firm, które upadną w 2012 roku wzrośnie od 3 do 5 proc. Według wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet Bisnode Group (D&B), w 2011 roku upadłość ogłosiły 723 firmy.

To o ponad jedną dziesiątą więcej w porównaniu z rokiem wcześniejszym i zarazem o trzy czwarte więcej niż w przedkryzysowym roku 2008, w którym upadło 411 przedsiębiorstw.

Wywiadownia gospodarcza Coface Poland podaje, że liczba upadłości w sektorze budowlanym w ubiegłym roku wzrosła do 143 przypadków, tj. o 46 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Tymczasem w roku 2012, jak prognozuje D&B, może zwiększyć się o kolejne 30 proc.

Jak podaje Onet, na kłopoty najbardziej narażone będą także takie branże, jak: spożywcza, transportowa, kosmetyczna i chemiczna. Poprawa może nastąpić w branży odzieżowej z uwagi na słabnącą konkurencyjność cenową odzieży produkowanej w Chinach.

Od siebie dodam tylko to, że do upadku małych rodzinnych przedsiębiorstw, które płacą podatki najrzetelniej, bo firmują działalność swoim nazwiskiem, dochodzić będzie z powodu rozbudowanego systemu pobierania przez państwo najprzeróżniejszych danin i haraczy w postaci wysokich składek ZUS, PIT, akcyzy, itp. Ludzie, którzy dotąd sami sobie zapewniali zatrudnienie i nie obciążali państwa kosztami swojej działalności, a wręcz przeciwnie, dawali lwią część z tego, co z trudem udało im się zarobić, pójdą teraz ustawić się w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.