Facebook Google+ Twitter

W 2013 r. Benedykt XVI kanonizuje bł. Jana Pawła II?

Z Watykanu docierają niepotwierdzone jeszcze informacje dotyczące procesu kanonizacji Jana Pawła II. Uroczystości "wyniesienia na ołtarze" papieża-Polaka miałyby nastąpić pod koniec października 2013 roku.

Msza beatyfikacyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Paweł_IIWiadomości są optymistyczne, ale jest pewna reguła. Otóż, aby do niej doszło konieczna jest "promulgacja dekretu" Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych "o cudzie dokonanym za wstawiennictwem błogosławionego" już po beatyfikacji, która miała miejsce w Rzymie 1 maja 2011.

Łagiewniki przed Świętem Miłosierdzia i beatyfikacją Jana PawłaW Watykanie, papież decyzje o procesie podejmuje trzy razy w roku. Są to dni poprzedzające Wielki Tydzień, następnie na przełomie czerwca i lipca oraz krótko przed Bożym Narodzeniem.Jeśli kanonizacja Jana Pawła II miałaby mieć miejsce z końcem października 2013 roku, wówczas na ostateczną decyzję Benedykta XVI musimy zaczekać do marca.

Więcej: franciszkańska3.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajnie sobie czasem pooglądać tego typu monarchie, trochę jak grubas z Ameryki ogląda geparda w klatce w ZOO, ale nic poza tym. Wypuszczać na wolność bym tego nie chciał.

Dla kogo JP II będzie święty, dla tego będzie. Dekrety papieskie naprawdę w tej kwestii niewiele zmieniają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.