Facebook Google+ Twitter

W 2013 roku kupiliśmy miliard smartfonów. Samsung lepszy od Apple

Rok 2013 był rokiem smartfonów. W ostatnich 12 miesiącach kupiliśmy ich ponad miliard - prawie o 400 mln więcej niż w 2012 roku. Sprawdź, którzy producenci radzili sobie najlepiej.

Samsung był niekwestionowanym liderem sprzedaży smartfonów w 2013 roku / Fot. Rafał Gdak/W24Według raportu IDC w 2013 roku kupiliśmy ponad miliard smartfonów. Rok wcześniej zainteresowanie tymi zaawansowanymi telefonami komórkowymi było mniejsze o 38,4 proc. Na dodatek w 2013 r. smartfony stanowiły aż 55 proc. wszystkich sprzedanych aparatów.

Jak radzili sobie poszczególni producenci? Jak podaje Interia.pl, nadal niekwestionowanym liderem jest Samsung, który w 2013 roku sprzedał 313,9 mln smartfonów. Ponad dwa razy słabszy wynik zanotowało Apple - 153,4 mln.

Daleko w tyle za Samsungiem i Apple są trzy inne firmy, które zacięcie rywalizują o najniższe miejsce na podium. Huawei sprzedał 48,8 mln smartfonów, LG - 47,7 mln, a Lenovo 45,5 mln. Warto jednak podkreślić, że ten ostatni producent swoje telefony sprzedaje tylko w Azji i jest liderem na rynku w Chinach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co do relacji cenowych, Apple zmiazdzylby Samsuna gdyby nie był tak paskudnie drogi, jestem o tym przekonany ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisał ten co sie najbardziej wysila :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.