Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2267 miejsce

W 2017 r. Wioska Słowiańska po raz drugi na Przystanku Woodstock

W 2017 roku, podczas Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej, po raz drugi ma zostać zaprezentowana szerzej również nasza rodzima, tradycyjna kultura.

Wioska Słowiańska w 2016 r. / Fot. Ratomir WilkowskiPrzystanek Woodstock jest chyba największym kilkudniowym festiwalem muzycznym w tej części Europy. Artyści z Polski jak i zagranicy, w przeciągu kilku dni jego trwania, występują na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP. W tym roku po raz drugi podczas Akademii Sztuk Przepięknych, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej, ma zostać szerzej zaprezentowana również nasza rodzima, tradycyjna, słowiańska kultura.

Słuchacze podczas jednego z paneli dyskusyjnych, Wioska Słowiańska 2017 r. / Fot. Ratomir WilkowskiProjekt Wioski Słowiańskiej jest niezależną inicjatywą społeczną. Pomysł narodził się w 2015 roku ze spontanicznego zrywu kilkunastu osób, którym szczególnie bliska jest rodzima wiara i kultura. W 2016 roku Wioska Słowiańska uzyskała oficjalną zgodę organizatorów Przystanku Woodstock na zaprezentowanie się w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Szereg przeprowadzonych wówczas wykładów, spotkań literackich, warsztatów i paneli dyskusyjnych (z których częścią możecie zapoznać się tutaj) cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. Sukces ten postanowiono powtórzyć w 2017 roku.

Warsztaty lepienia z gliny, Wioska Słowiańska 2017 r. / Fot. Ratomir WilkowskiWioska Słowiańska organizowana społecznie przez grupę pasjonatów przez cały ten czas nadal nie doczekała się stałego wsparcia ze strony choćby jednej instytucji państwowej czy nawet prywatnej firmy. Tym samym jej organizatorzy po raz kolejny postanowili poprosić o wsparcie uczestników i sympatyków zarówno Przystanku Woodstock jak i rodzimej, słowiańskiej kultury. W zeszłym roku w podobny sposób udało im się pozyskać środki na ekspozycyjny namiot i niezbędne nagłośnienie. W tym pragną uzupełnić materiały konieczne do przeprowadzenia licznych warsztatów oraz pozyskać środki na zakup niewielkiej przyczepki, którą całe swoje wyposażenie dostarczą na teren festiwalu. Uwzględniając coroczną liczbę uczestników Przystanku Woodstock oraz to jak wielu osobom winna być bliska rodzima wiara i kultura, osiągnięcie tych celów nie powinno nastręczać większych problemów.
Baner / Fot. PolakPotrafi Czy jednak w 2017 roku podczas Wioski Słowiańskiej w ramach Akademii Sztuk Przepięknych uda się w szczególnie godny i ciekawy sposób zaprezentować słowiańskie tradycje, w dużej mierze zależy również od Was. Więcej o projekcie w ramach serwisu Polak Potrafi oraz na stronie Facebook'owej wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.