Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2451 miejsce

W 30 dni samochodem dookoła świata

Wczoraj z Rynku w Tarnowie wyruszył dookoła świata Andrzej Sochacki. Do tej pory okrążył kulę ziemską już 6 razy - samochodem, samolotem, jachtem, pociągiem i dwa razy motocyklem. Tym razem Sochacki znów chce okrążyć świat samochodem.

Andrzej Sochacki wyruszył dookoła świata z Tarnowa / Fot. Andrzej Sochacki, z archiwum A.SochackiegoAndrzej Sochacki, znany podróżnik wyruszył wczoraj z Tarnowa samochodem Volkswagen Caddy Tramper we wschodnim kierunku. Odwiedzi m.in. Lwów, Kijów, Moskwę. Ta trasa liczy ok. 2 tys. kilometrów. Z Moskwy Sochacki pojedzie do Kazania, Czelabińska, Omska, Nowosibirska, a stamtąd do Krasnojarska, Irkucka i w końcu do Władywostoku. Z Moskwy do Władywostoku jest ok. 11 tys. kilometrów.

Z tego ostatniego rosyjskiego miasta podróżnik przeprawi się wprost do Los Angeles, a stamtąd pojedzie przez Phoenix i St. Louis do Nowego Jorku. Ta trasa liczy ok. 4,5 tys. kilometrów. Z Nowego Jorku przeprawi się do Lizbony, a stamtąd wyruszy przez Madryt, Mediolan i Wiedeń do Tarnowa. Ta ostatnia trasa to ok. 3,6 tys. kilometrów.

Sochacki wyruszył spod tarnowskiego ratusza / Fot. Marek CiesielczykW sumie cała trasa będzie liczyła ok. 22 tys. kilometrów. Andrzej Sochacki chce ją pokonać w okresie 30 dni. Będzie podróżował sam. Jego Volkswagen jest seryjnym samochodem, przystosowanym do odbywania długich podróży, wyposażonym w rozkładane łóżko. Model ten jest napędzany silnikiem wysokoprężnym TDI o pojemności 1,9 l i dysponuje mocą 104 KM.

Andrzej Sochacki już 30 lat temu przemierzył świat dookoła ("garbusem"). Podróż ta trwała jednak znacznie dłużej, bo aż 2 lata. Jako że obecna wyprawa zaczyna się i kończy w Tarnowie, a Sochacki będzie podróżował samochodem marki Volkswagen, wspiera ją finansowo lokalny dealer samochodów tej marki, a na samochodzie umieszczono logotypy Tarnowa, by w ten sposób zaakcentować związek tej wyprawy z miastem.

Patrz także:

Ciekawostki z Tarnowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tom
  • Tom
  • 24.05.2011 19:06

no chyba w rosji(13000km) i USA(4500km) wacha akurat jest tania

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak to czym? chyba po raz pierwszy dał mi Pan plusa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie jak przeczytałem to sobie pomyślałem że pewnie Volkswagen dał samochód i zadbał o sprzęt i tyle. A przecież to nie największy wydatek. 22 000 km przy obecnych cenach benzyny to majątek...

PS
A niby czym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, jak wspomniałem, jednym ze sponsorów jest dealer VW, przypuszczam więc, że to on głównie ponosi koszty tej wyprawy

PS
zaskakuje mnie Pan!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawi mnie ile może kosztować taka samochodowa podróż dookoła świata? Przecież na paliwo trzeba by wydać majątek...Podróżować każdy może ale nie każdego na to stać...+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.