Facebook Google+ Twitter

W 31. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Dzisiaj obchodzimy 31 rocznicę powołania Karola Wojtyły na biskupa Rzymu. Utożsamiamy się z jego nauką, osobowością, jesteśmy dumni, że z narodu polskiego wyszedł tak charyzmatyczny i święty człowiek, który istotnie zmienił historię świata.

16 październik 1978 rok - wybór Karola Jana Pawła II na papieża Screen z filmu na youtube.com - link http://www.youtube.com/watch?v=9Lsou4VJTGQ / Fot. muzyk1968 - autor filmu na youtubie... i "odnowił oblicze ziemi - tej ziemi".

Jan Paweł II - wielki Polak, rodak, łamiący wszelkie bariery narodowe, społecznościowe, wyznaniowe i polityczne. Do samego końca służył każdemu człowiekowi pomocą, radą, pocieszeniem. Umiłował prawdę i to ona kierowała jego myślami, słowami i czynami. Przez całe swoje życie stanowił wzór miłości bliźniego oraz walki o godność i poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Pochylał się nad ofiarami niesprawiedliwości, ofiarami patologii społecznej, ataków politycznych, terrorystycznych czy też klęsk żywiołowych. Jako naśladowca Chrystusa wierny był do końca swojemu powołaniu - nauczał, przebaczał, kochał, cierpiał, pomagał. Życie było dla niego misją, walką, wyzwaniem ale i radością.

Jan Paweł II był też osobą niezwykłą ze względu na swój stanowczy, ale i jednocześnie łagodny charakter oraz silną osobowość. Zawsze uśmiechnięty, pełen energii i nietuzinkowego poczucia humoru, był nade wszystko nad wyraz skromny. Był papieżem wyjątkowym - prawdziwym ojcem, nauczycielem, prorokiem. Uporządkowany, inteligentny, kochający wyzwania, aktorstwo, poezję. Z każdym potrafił znaleźć wspólny język. Kochał młodzież - w niej pokładał ogromne nadzieje na poprawę sytuacji na świecie. Nazywał ją "solą tej ziemi". Nawoływał do miłości czystej, wzajemnego szacunku i wsparcia w rodzinach.

Był osobą niezwykłą - gromadził wokół siebie tłumy ludzi - młodzież, dzieci, starców różnych narodowości i wyznań. Jako pierwszy papież wyszedł z nauką Kościoła do ludzi - często podróżował, nawiedzał, pocieszał szczególnie uciskane społeczeństwa. Nigdy nie godził się na wyrządzanie zła, krzywdy, zadawanie bólu i zabijanie. Pielgrzymował, bronił, nawoływał do ochrony i poszanowania zdrowia i życia, potępiał tych, którzy w imię fałszywej wolności i ulotnego bogactwa gardzili człowiekiem niszcząc jego godność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie - grzecznie proszę, albo wcale. Pański obraźliwy komentarz usunęłam, ponieważ regulaminowo takie komentarze nie mają tu racji bytu.
miłego dnia,
A.W.

ps.
@Wolski
Jak mnie poinformowano, przywrócony przez Pana komentarz został skasowany przez Lidię Raś. Proszę wg. uznania do Niej kierować swoje żale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że nikt do pana o nic nie ma pretensji, to są tylko opinie, komentarze.
Mój tytuł Redaktor nie oznacza że jestem rzeczywiście redaktorem, to po prostu taka ranga. Każdy tutaj, pisząc artykuły i robiąc galerie, po pewnym czasie ma szanse to otrzymać. Personalnie nigdy o to nie zabiegałam, to efekt uboczny tego co lubię robić - pisania.

Rzeczywistymi osobami opiekującymi się portalem są tu osoby z tytułem - Wydawca. na stronie głównej znajdzie Pan Redaktora Dyżurnego, może się Pan z nim skontaktować i zadać wszystkie, zwłaszcza te techniczne, pytania.
pozdr.
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2009 23:25

Lukasz a Zorro powinien mieć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2009 23:11

Radze Ci Robercie, zostań mnichem, przemyśl co piszesz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A co do tych wspomnianych przez Ciebie szczytnych celów,to co własciwie powstało po czasach komunistycznych?Jeszcze większy bałagan,przede wszystkim w mózgach młodzieży.Zachłyśnięcie się szmirą z zachodu osiągnęło wręcz absurdalny i wyjątkowo niebezpieczny rozmiar."

Ale może Pan to powiedzieć, swobodnie, nawet i dać swoje pełne dane i nic się nie stanie. Jak już pisałam z innej okazji, pod innym artykułem - żyjąc ru, w tym akurat kręgu kultury mamy taki "bąbel" wolności, nie absolutnej, ale- wolności słowa.

"Nie ma już nawet "chuliganów",którzy odważyli by się napisać na murach jakieś ideowe hasło"

Pragniesz "życia prawdziwego"? Niech ten wirtual pęknie i niech się COŚ stanie? A ja chcę po prostu żyć w tym "bąblu", bo czuję się uprzywilejowana - takich obszarów na świecie zawsze było i jest bardzo mało. Bo taki jest człowiek - jeden chce zagarnąć czyjaś przestrzeń, a co za tym idzie i wolność, a drugi nie potrafi tej wolności znieść i szuka kogoś, komu można by ją dać.

"Ten kraj i świat już od dawna umiera ideowo,duchowo.Wszystko to,co nas otacza było już kiedyś i jest teraz jeszcze gorzej niż kiedykolwiek wcześniej."

Nieprawda. Jest jak jest. Na pewno lepiej pod względem standardu życia, to bezdyskusyjne.

"Jest pewien filozof fiński,którego nazwiska nie będę podawał,żyje w drewnianej chacie przy morzu norweskim a ze światem kontaktuje się wyłącznie listownie,który w jasny i dobitny sposób stwierdził,że gdyby miał w rękach rakiety nuklearne,to ani chwili nie zawahał by się posłać je na największe metropolie świata."

I niech nadal tam żyje.

"Świata,tak zepsutego moralnie,tak obrzydliwego,tak zakłamanego,że wcześniej czy później i tak musi być zgładzony samoistnie.Ktoś powie,że to typowy nihilizm ale ten świat sam w sobie jest nihilizmem,więc niech ginie.Co my możemy zrobić??obawiam się bardzo,że nic."

Człowiek kłamał zawsze i tworzył światy obrzydliwe. Albo piękne, zależy od gustu. Ja bardzo cieszę się, że np. nie ma obecnie kaźni jako kary.
Był taki nieszczęśnik, Damiens się nazywał, który kiedyś (prawdpodobnie był chory psychicznie) rzucił się ze scyzorykiem na Ludwika XV i zadał mu niegroźną ranę. Skazano go wówczas na tortury, czyli szarpano mi ciało szczypcami, zalewano rany płynna siarką, gorącą oliwą, roztopionym ołowiem i płonącą żywicą, a następnie rozerwano przez konie, ale ścięgna okazały si,ę zbyt mocne albo konie za słabe i trzeba było za pomocą noża je naciąć, wówczas dopiero udało się oderwać nogi i ramiona ciągle przytomnemu człowiekowi.

Co do Wałęsy - świat potrzebuje ikon. Tu nie o niego personalnie teraz chodzi, a symbol właśnie. Dlatego bez sensu jest niszczenie tego, co kojarzy się tak pozytywnie i daje prestiż. Świat to rynek, także tu.
Chcesz być bezkompromisowy? Zatem stań się takim dla SIEBIE. Buduj SIEBIE.

A.
_________________

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przywracam swój koment, bo jakiś cenzor, a raczej niebieska cenzorka, go skasowała.

Robercie, nazwanie Wałęsy idiotą, cokolwiek byś na jego temat myślał, jest nadużyciem i obrazą i komentarz nadaje się do usunięcia. A jak Ci tak źle, to jedź do Moskali, KGB się Tobą na pewno zaopiekuje, wrócisz w dobrym przypadku jako agent, a w złym - z nożem w plecach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I Ty jesteś przykładem tej degrengolady, o której pisałeś przy okazji fińskiego filozofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert - ja rozumiem twoje rozgoryczenie / może miałeś lepiej za komuny / ale to nie znaczy że była ona lekiem na każde zło - bo nią nie była , ja nie przepadam za prawicą ale też nie jestem zwolennikiem lewicy - uważam że trzeba zostawić Gierkowi co gierkowskie , Papieżowi co papieskie a Lechowi co lechowskie - i patrzmy co jutro trzeba zrobić a nie zajmować się historią z której już nic się nie da wycisnąć co by miało wpływ na jutrzejszy dzień

Komentarz został ukrytyrozwiń

co ma rocznica objęcia przez JP2 stolicy Apostolskiej - nie wiem po co mieszać Lecha W. do tych spraw JP2 był pierwszy i zrobił wiele żebyśmy dziś nie mieli na głowie KC PZPR - jak ktoś nie widzi zmian w naszym kraju to zapraszam na Białoruś i Ukrainę - proszę porównać poziomy życia szarego obywatela do nas - to jest już przepaść cywilizacyjna
nie mamy czego żałować - może lepiej było wybrać Karola na Papieża niż dalej gnić w komunizmie spod znaku sierpa i młota
i doprowadzić do konflitu wojennego by wyzwolić połowę Europy spod idiotyzmów ludzi ze "wschodu"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2009 17:00

Łukaszu jakoś muszę się z Tobą zgodzić...hm..w 100 procentach się zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.