Facebook Google+ Twitter

W 34 milionach samochodów znajdują się wadliwe poduszki powietrzne. Ich producent je wymieni

W 34 mln samochodów różnych marek znajdują się wadliwe poduszki powietrzne. Ich producent wezwał kierowców w USA do wymiany.

 / Fot. By Pineapple fez (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimed34 mln aut będzie dotyczyć akcja serwisowa poduszek powietrznych w USA. Właścicieli pojazdów do serwisu wezwał japoński producent poduszek powietrznych Takata, a sprawa dotyczy samochodów wyprodukowanych przez 11 różnych producentów.

Przyczyny potencjalnej awarii nie zostały podane, ale wiadomo, że chodzi o poduszki chroniące pasażerów i boczne chroniące kierowcę. Wadliwie działające poduszki były w USA przyczyną 6 ofiar śmiertelnych, a ponad 100 osób zostało rannych. Warto dodać, że wcześniej Takata wezwała do naprawy z tego samego powodu 16,6 mln pojazdów.

Czytaj także: Jesteś uzależniony od smartfona? Poznaj Light Phone'a - urządzenie, które pozwoli "łączyć się mniej"


Eksperci twierdzą, że przyczyną awarii może być wilgoć. Honda i Daihatsu wezwały już do naprawy 5 mln aut na całym świecie, natomiast Toyota i Nissan zapowiedziały, że konieczne będzie sprawdzenie 6,5 mln aut.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.