Facebook Google+ Twitter

W 90 minut z Krakowa do Gdańska. Od lipca nowe połączenie lotnicze

Od lipca odległość z Krakowa do Gdańska będzie można pokonać w 90 minut. Wszystko dzięki nowemu połączeniu lotniczemu - To dopiero początek ekspansji - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

 / Fot. Airport KrakówSamoloty ze stolicy Małopolski do Gdańska będą latać codziennie. - Chcemy pokazać, że latanie może stać się formą podróżowania dostępną dla wielu osób - przekonuje Mariusz Dąbrowski, prezes Eruolotu.

W poniedziałki, środy i piątki maszyny Eurolotu będą odbywać dwa loty dziennie. We wtorki i czwartki tylko jeden. Prezes Dąbrowski jest przekonany o sukcesie nowego połączenia. Jak podkreśla prezes Dąbrowski atutem nowego połączenia będą konkurencyjne ceny, których koszty są porównywalne z innymi środkami transportu. - Czas także jest cenny. Do Krakowa z Gdańska jechaliśmy samochodem 10 godzin - tłumaczy Dąbrowski.

Balice: Górale nie polecą do Chicago

O powodzeniu nowej linii przekonany jest także Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Jesteśmy przekonani, że połączenia z Krakowa do Gdańska będą się cieszyć dużym zainteresowaniem - mówi Jan Pamuła.  / Fot. Sławomir Ostrowski

Najtańsze bilety będą kosztować 195 złotych w jedną stronę. Przedstawiciele linii zapowiadają jednak liczne zniżki dla podróżujących rodzin. Dąbrowski zapewnia, że 4-osobowa rodzina będzie mogła już polecieć za 600 złotych. Dla dzieci do 14 roku życia ma być wprowadzona także 50% ulga.

Balice: powstanie nowy Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Artykuł z dobrą informacją.
Nie sposób jednak nie przyznać racji komentarzom poprzedzającym w wypowiedzi Panów: Romana i Tadeusza :)

PS
Patrząc wstecz w innym temacie można też dostrzec, jak wcześniej zaowocowało zatrudnienie w administracji i ile tych owoców teraz planuje się odrzucić, co świadczy o powrocie do decyzji wcześniejszych, negując słuszność decyzji podjętych później.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PANIE ROMANIE,

żeby nam nie zaczęli wytykać starczego marudzenia, to zanim to nastąpi - szybko dopowiem, że LUX TORPEDA z Gdańska do Warszawy jeździła ponoć w niewiele ponad 3 godziny.

Tak - warto patrzeć wstecz. I tak robią najmądrzejsi. Chroni ich to przed wyważaniem otwartych drzwi, która to czynność nie jest zajęciem dla najmądrzejszych i wylewaniem dziecka z kąpielą - co nie jest działaniem znamionującym roztropnych i troskliwych.

Patrzenie wstecz wymaga jednak zdrowego rozsądku.
Podsumujmy:
najmądrzejsi, roztropni, troskliwi, kierujący się zdrowym rozsądkiem -

NIE, NIE - to stanowczo za dużo, jak na nasz, biedny kraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozkład lotów PLL LOT z 1977 roku do marca podaje: codzienne loty z wyjątkiem niedziel i świąt z Gdańska do Krakowa ( 90 minut) oraz do Katowic i Wrocławia. Był też lot z Katowic do Koszalina. Obecnie w Koszalinie i Słupsku nie mają lotnisk a wtedy miały i były loty. Po kraju latały głównie samoloty An-24 ale woziły po kraju też samoloty Ił-18 czy Tu-134. Warto popatrzeć wstecz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.