Facebook Google+ Twitter

W 9. rocznicę śmierci papieża Polaka

Dzisiaj mija dziewięć lat od śmierci Karola Wojtyły - papieża Polaka, Jana Pawła II. Z tej okazji w całym kraju odbywają się nabożeństwa, sympozja i wystawy o Ojcu świętym.

Pomnik Jana Pawła II w Sopocie / Fot. Darek SzczecinaW rodzinnym mieście papieża Polaka, Wadowicach, w bazylice Ofiarowania NMP w intencji Karola Wojtyły zostanie odprawiona wieczorna Msza św. Przed stojącym w pobliżu pomnikiem Jana Pawła II zapłoną znicze. Natomiast młodzież wyruszy z pielgrzymką z Barwałdu Górnego.

Natomiast w Krakowie na dzisiaj zapowiedziano w Teatrze im. Juliusza Słowackiego światową premierę musicalu operowego pt. „Karol Wojtyła. Historia Prawdziwa”. Zaś wieczorem pod „Oknem Papieskim” przy Franciszkańskiej 3 zapłoną znicze. W tym czasie na Osiedlu Studenckim Politechniki Krakowskiej odbędzie się czuwanie modlitewne młodzieży oraz Msza św. z udziałem ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

W stolicy na Placu Marszałka J. Piłsudskiego wieczorem nastąpi symboliczna inauguracja obchodów kanonizacyjnych. Centrum Myśli Jana Pawła II na ta okoliczność przygotował film, po projekcji którego odbędzie się czuwanie modlitewne. W salach wystawowych Wieży Trzeciego Tysiąclecia zorganizowano wystawę „Między niebem a ziemią” autorstwa Ewy i Macieja Berbeków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Harcerze tez pamietają :) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętajmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapalę światełko w oknie o 21: 37 . Tak uczczę rocznicę odejścia JP II

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.