Facebook Google+ Twitter

W Afganistanie do 2013 roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 07:39

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do strategii afgańskiej przygotowanej w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zakłada ona początek wycofywania polskiego kontyngentu w 2013 roku.

Według dokumentu "Kierunki dalszego zaangażowania Polski w Afganistanie", jeszcze przynajmniej przez cztery lata polscy żołnierze pozostaną w tym kraju. Informatorzy gazety w resorcie obrony przyznają jednocześnie, że są niewielkie szanse na zrealizowanie wielu założeń tej strategii. Pierwszym powodem jest słabość afgańskich władz, przez co trudno będzie stopniowo przekazywać odpowiedzialność za kraj miejscowym władzom.

Ponadto autorzy strategii narzekają na brak spójnego działania NATO w Afganistanie. Problemem jest także rosnące zagrożenie dla polskich żołnierzy. Resort obrony przewiduje, że przed spodziewaną ofensywą wojsk amerykańskich na południu kraju, do prowincji Ghazni zaczną uciekać afgańscy rebelianci.

Kolejnym problemem są rosnące wydatki na misję. W tym roku pochłonie ona blisko 700 milionów złotych, w przyszłym roku niemal dwa razy tyle.
Więcej na ten temat w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.