Facebook Google+ Twitter

W Afganistanie doszło do kolejnych ataków terrorystycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-18 12:50

W Afganistanie doszło do kolejnych ataków terrorystycznych. Na jednej z najruchliwszych ulic w stolicy kraju, Kabulu, zamachowiec-samobójca wysadził w powietrze samochód. Wcześniej ostrzelano tu rakietami Pałac Prezydencki i pobliską Komendę Główną Policji.

W wyniku samobójczego ataku 7 osób zginęło, a 52 zostały ranne. Większość ofiar to cywile. Eksplozja lekko uszkodziła też pojazd Organizacji Narodów Zjednoczonych. Trzech afgańskich pracowników ONZ odniosło rany.

Celem ataku był konwój zaopatrzeniowy sił międzynarodowych. Samochód-pułapka wybuchł na drodze, która biegnie na wschód do Dżalalabadu. Tą ulicą często przemieszczają się żołnierze NATO.
Wcześniej, seria rakiet uderzyła w zewnętrzne ogrodzenie Pałacu Prezydenckiego. Jak podają źródła rządowe, nikt nie ucierpiał, zaś atak spowodował jedynie drobne zniszczenia.

Do zamachów doszło zaledwie na dwa dni przed lokalnymi i prezydenckimi wyborami w Afganistanie. Za atak odpowiedzialni są talibowie, którzy już wcześnie grozili zakłóceniem głosowań.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.