Facebook Google+ Twitter

W Afganistanie Orkiestra Owsiaka zagrała na sto dwa

Finał 19. WOŚP w bazach Polskiego Kontyngentu Wojskowego zmobilizował również żołnierzy amerykańskich i afgańskich. Zebrano ponad 13 tys. USD i 6 tys. zł. Atrakcji było mnóstwo.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze względu na różnice czasu – rozpoczął się już o godz. 9 czasu lokalnego, kiedy więc w Polsce wybijała godzina 5.30 rano.

Jak wcześniej informowały Wiadomości24.pl, Orkiestra Owsiaka zagrała we wszystkich bazach Polskich Sił Zadaniowych, a jej sercem była największa baza PKW w Ghazni. - Przez cały czas trwania imprezy, do specjalnych puszek z logiem orkiestry zbierane były datki – informuje W24 Artur Weber z sekcji prasowo-informacyjnej PKW. - Mało tego. Do akcji spontanicznie włączyli się nasi koledzy żołnierze amerykańscy, kwestujący wspólnie z Polakami, a w bazie Vulcan do puszek trafiały datki od żołnierzy armii afgańskiej.

Finał ponadto obfitował w masę najróżniejszych atrakcji w myśl zasady: dla każdego coś miłego. Toteż odbyła się emocjonująca licytacja przedmiotów podarowanych przez żołnierzy polskich i amerykańskich. - Młotek co chwilę się grzał! - tak ocenił licytację dla W24 kolega z sekcji prasowej PKW. - Ceny rosły co chwilę, kasa orkiestry powiększała się z minuty na minutę... Każdy z wystawionych przedmiotów znalazł swojego nabywcę. Pod młotek poszły m.in. kubki, ryngrafy, kalendarze, książki, pamiątkowe albumy z dedykacjami. Ale prawdziwą furorę zrobiła możliwość oddania strzału z potężnej armatohaubicy „Diana” w czasie planowanego treningu ogniowego oraz oddania strzału z wielkokalibrowego karabinu wyborowego Tor. - Padały tutaj najwyższe ceny – stwierdza Weber.

Powodzeniem cieszyły się także zorganizowane zawody sportowe typu „Strong Men”. Wojskowi siłacze mieli możliwość zmagania się w kilku konkurencjach: podnoszenia „referentki” (czyli ciężaru 17,5 kg
o wydłużonym kształcie), biegu „farmera” (bieg z czterema pełnymi karnistrami ważącymi łącznie 80 kg), przetaczania opony czy w końcu przeciągania Honkera.

Wielobój strongmena wygrał st. szer. Paweł Szewczyk ze Zgrupowania Bojowego „Alfa”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.