Facebook Google+ Twitter

W Afganistanie zginął kolejny polski żołnierz

W Afganistanie w wyniku ostrzelania bazy Warrior we wtorek około 11.09 czasu lokalnego zginął polski żołnierz st. szer. Grzegorz Bukowski. To już osiemnasty polski żołnierz, który zginął w czasie pełnienia misji w Afganistanie.

Rosomak / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_KTO_Rosomak.jpg&filetimestamp=20090428210736Zaledwie kilka dni po śmierci kaprala Miłosza Górki, zginął kolejny polski żołnierz, dwóch jest rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. St. szer. Grzegorz Bukowski miał 29 lat i był kawalerem. W Afganistanie był kierowcą zespołu POMLT - Operacyjnych Zespołów Doradczo-Szkoleniowych ds. Policji. Był żołnierzem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Wcześniej służył na misji w Bośni i Hercegowinie.

- Odłamki eksplodującego pocisku rakietowego śmiertelnie zraniły st. szer. Grzegorza Bukowskiego - poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Na razie nie są znane okoliczności ostrzelania bazy Warrior.

- Nadszedł czas, aby zakończyć naszą misję w Afganistanie - mówił w sobotę Bronisław Komorowski po śmierci kaprala Miłosza Górki, który zginął w czasie eksplozji polsko-amerykańskiego patrolu, który wjechał na ładunek wybuchowy.

Źródło:

tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałbym złożyć szczere kondolencje rodzinie i bliskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez komentarza [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.