Facebook Google+ Twitter

"W aktorstwie nie ma nudy" - wywiad z Przemysławem Sadowskim

Jeden z najbardziej zapracowanych polskich aktorów. Gra obecnie w kilku stołecznych teatrach i serialu "Na krawędzi". Często pojawia się też na dużym ekranie. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Przemysław Sadowski.

Aktor Przemysław Sadowski gościł w redakcji W24 / Fot. W24Od najmłodszych lat był bardzo aktywny i jego czas pochłaniały rozmaite aktywności. Grał w piłkę nożną, pisał wiersze, uczył się tańca, chodził do szkoły muzycznej. Każda z pasji z czasem mu się nudziła i zmieniał ją na inną - do czasu aż zaczął uczęszczać na zajęcia do amatorskiego teatru w Białymstoku. "Zrozumiałem, że aktorstwo pozwala mi cały czas na próbowanie nowych rzeczy" - wyznaje Przemysław Sadowski. Postanowił więc rozwijać się dalej w tym kierunku i w ten sposób trafił do szkoły filmowej w Łodzi. Tam szybko zauważono jego talent i jeszcze jako student zaczął grać w etiudach, a także zadebiutował na deskach teatralnych.

Do dziś nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. "Na szczęście nie jestem w żaden sposób zaszufladkowany" - przyznaje Przemysław Sadowski. Dzięki temu równie często gra w filmach i serialach, co występuje na deskach teatralnych. Najczęściej dostaje role silnych facetów, aczkolwiek podkreśla, że stara się, żeby każda wykreowana przez niego postać była inna. "W Polsce wszystkie produkcje powstają szybko i aktorów obsadza się po warunkach - mało jest miejsca na kreację" - zaznacza. "Teatr daje większe możliwości" - dodaje.

Gościem W24 w ramach cyklu I to właśnie na deskach teatralnych najbardziej się realizuje. "Teatr dla aktora jest tym, czym dla sportowca trening" - podkreśla Przemysław Sadowskich Obecnie możemy oglądać go na kilku stołecznych scenach, m.in. Teatru Capitol, Teatru Komedia czy Teatru Dramatycznego, a już wkrótce dołączy do obsady wyjazdowego spektaklu Teatru MY" - "Kochanie na kredyt". "Sztuki mi się jeszcze nie mylą, ale rzeczywiście można mnie teraz zobaczyć w bardzo różnorodnym repertuarze" - przyznaje aktor. Głównie jednak gra w komediach opowiadających o miłości, związkach i namiętnościach.

Mimo że jego dorobek artystyczny jest bogaty, cały czas czeka na kolejne wyzwania zawodowe. "Każdą rolę traktuję jako nowe wyzwanie" - podkreśla Przemysław Sadowski. Aktor przyznaje też, że chociaż wielokrotnie już słyszał, że zagrał już rolę swojego życia, to ma nadzieję, że taka rola dopiero przed nim.

Obejrzyj cały wywiad z Przemysławem Sadowskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z zainteresowaniem śledzę karierę tego sympatycznego młodego artysty. Pozdrawiam go serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.