Facebook Google+ Twitter

W Anglii ruszyła ateistyczna kampania propagandowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 07:15

Kampania finansowana jest ze zbiórki publicznej. Inicjatorzy planowali, że zbiorą na nią 5,5 tysiąca funtów - zebrali 150 tysięcy.

Wczoraj na ulice Londynu wyjechał pierwszy autobus z napisem „Boga przypuszczalnie nie ma, więc przestań się martwić i ciesz się życiem". Dziś w Londynie ma ich być już 200 plus 600 w innych miastach Wielkiej Brytanii. Wkrótce w londyńskim metrze pojawi się też tysiąc plakatów podobnej treści.

Inicjatorką kampanii jest autorka komediowa Ariane Sherine, oburzona akcją reklamową jednego ze stowarzyszeń ewangelicznych, które straszyło niewierzących ogniem piekielnym. Rzecznik Kościoła Anglikańskiego powiedział, że każdy ma prawo szerzyć swoje poglądy, ale dodał, iż wiara chrześcijańska nie ma nic wspólnego z umartwianiem się. Metodyści poszli o krok dalej, mówiąc, że będzie dobrze, jeśli kampania ateistów skłoni ludzi do poważnej refleksji i że świadczy ona o niesłabnącym zainteresowaniu Bogiem. Niepokojem może jednak napawać trudna do przewidzenia reakcja brytyjskich muzułmanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Muzułmanie zawsze mogą wrócić tam, skąd przyszli - na pustynię i tam bez żadnych przeszkód sławić swojego Boga. Tu jest EUROPA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.